ارزهای دیجیتالهمه عناوین

دستگیری ۱۵ مظنون به جرم کلاهبرداری رمزنگاری در تایوان

طبق گزارش رسانه محلی انگلیسی‌زبان Focus Taiwan در روز ۱۴ ژانویه، پلیس تایوان ۱۵ مظنون را به اتهام انجام یک‌ کلاهبرداری رمزنگاری دستگیر کرده است. این افراد میلیون‌ها دلار از آن به جیب زده‌اند.

بر اساس این گزارش، رئیس اداره تحقیقات جنایی (CIB) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، پانزده مظنون از جمله رهبر این گروه ملقب به Lin در دو مرحله جداگانه در تاریخ ۹ و ۱۷ ژانویه دستگیر شده اند.

مظنون‌ها به جرم کلاهبرداری دستگیر و پرونده آن‌ها به دفتر دادستانی تایپه تحویل داده شده است. ادعا شده است که این گروه مبلغی حدود ۲۵۰ میلیون دلار تایوان (۸٫۱۶ میلیون دلار) از بیش از ۳۰ نفر کلاهبرداری کرده است.
بنا بر گزارش‌ها، این مظنونین IBCoin، یک توکنERC20 اتریوم را ترویج کرده‌اند که هدف از آن دریافت یک وسیله پرداخت برای صنعت سرگرمی بزرگسالان با توجه به مطالب تبلیغاتی‌اش است. این کلاهبردارها ادعا شده این طرح را در فیس‌بوک منتشر کرده و تصاویری از خودروهای گران‌قیمت و سبک زندگی لوکس را برای فریب دادن به قربانیان ارسال کرده‌اند.

با توجه به یافته‌های CIB، رهبر این گروه این توکن ها را با قیمت ۱.۵ دلار تایوان (معادل کم‌تر از ۰.۰۵ دلار) در هر واحد در سال ۲۰۱۷ خریداری کرده است. سپس وی از همکاران خود درخواست کرد که توکن ها را در بازه ۵۰ تا ۱۰۰ دلار تایوان (۱.۶۳ – ۳.۲۷ دلار) به ازای هر واحد بفروشند و قول بازگشت بالایی را به خریداران بدهند.
بر اساس این گزارش، CIB گفت که قربانیان توکن های خود را پس نگرفتند و هیچ‌گونه شرکتی به نام IBCoins وجود خارجی ندارد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن