ارزهای دیجیتالهمه عناوین

دور زدن تحریم ها برای ایران توسط بلاک‌چین راه دشواری خواهد بود

ایران به دنبال این است تا رمز ارز بومی خود را راه اندازی کند. این پروژه هم اکنون در مرحله آزمایشی قرار دارد.

طبق ادعای چندین رسانه، ایران ارز دیجیتال بومی خود را که Peyman نام دارد و پشتوانه آن طلا می باشد، راه اندازی کرده است. طبق تحلیل اندیشکده thehill، آنچه در حال اتفاق افتادن است کمتر جنبه نمایشی دارد و این را نشان می دهد که ایران برای فرار ارز تحریم های آمریکا بوسیله فناوری بلاک‌چین پروژه طولانی مدتی را در نظر گرفته است.
بخش هالی مالی و فناوری ایران در حال تشکیل یک پلتفرم رمزنگاری می باشند که راه های جدیدی را برای بانک های ایرانی در ارائه وانتقال دارایی های خود فراهم کند. در هشتمین همایش بانکدارای الکترونیک و نظام های پرداخت که در اواخر ژانویه برگزار شد، رئیس شرکت فناوری ققنوس پروژه های خود را برای ۴ بانک ایرانی ارائه داد تا از پلتفرم رمز ارز خود برای انتقال داریی بانک ها به توکن های امنیتی استفاده کند.

رویکرد تدریجی ایران برای توسعه رمز ارز خود ممکن است به دلیل این باشد که به عواقب آن چه برای ونزوئلا اتفاق افتاد، دچار نشود. ونزوئلا ارز دیجیتال پترو را بدون هیچ فرآیند آزمایشی و زیرساخت مطمئنی مورد استفاده قرار داد که منجر به کاهش تمایل خریداران و فروشندگان آن در داخل و خارج ونزوئلا شد.
نکته قابل توجه این است که شرکت های ایرانی در ساخت چنین پلتفرم های رمزنگاری از نرم افزار منبع بازی استفاده می کنند که از نبوغ و ابتکار آمریکا نشات گرفته است. پلتفرم ققنوس تحت پلتفرم پرداخت بلاک‌چینی استلار می باشد که توسط یک سیستم آزاد و منبع باز است که توسط بنیاد استلار مبتنی بر سان فرانسیسکو پشتیبانی می شود.
اگر چه توانایی تکنولوژی بلاک‌چین بتواند برای کمک به ایران برای دور زدن تحریم ها موثر باشد، اما ایالات متحده این اطمینان را حاصل می کند که تحریم های اعمال شده بروزرسانی شود تا ایران را از راه اندازی ارز های رمزنگاریی دیگر در آینده محدود کند.

منبع: Thehill

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن