گجت های هوشمندهمه عناوین

جدیدترین دوچرخه برقی مبتنی بر هوش‌ مصنوعی

اخیراً یک شرکت فرانسوی دوچرخه‌ای را طراحی کرده است که قابلیت‌های فراوانی دارد.

این دوچرخه iweech نام دارد و می‌تواند با قابلیت بهینه‌سازی، شارژی باتری دوچرخه را به حداکثر برساند. در دوچرخه‌های برقی معمولی می‌توانید میزان قدرت انتقالی به چرخ‌ها را تنظیم کنید. معمولاً تماماین قدرت را روی حداکثر تنظیم می‌کنند؛ اما اگر از حداکثر توان موتور برقی استفاده کنید، مصرف باتری افزایش پیدا می‌کند و شعاع حرکتی دوچرخه محدود خواهد شد و حتی ممکن است باتری‌ها نتوانند شما را تا مقصد همراهی کنند.

با این وجود این دوچرخه می‌تواند حالت مصرفی انرژی خود را می‌تواند به صورت خودکار تنظیم کند. دوچرخه‌ای ویچ از سیستم هوش مصنوعی بهره مند است به صورتی که می‌تواند مسیرهای شمارا ذخیره کند و نحوه راندن و کنترل شما بر دوچرخه را تحلیل کند.

دوچرخه ی iweech می‌تواند پیش بینی کند به کجا می روید و بسته به اطلاعاتی نظیر میزان شارژ باتری، مسافت تا مقصد، وضعیت جغرافیایی مسیر و سرعت و جهت باد، به طور خودکار سطح قدرت و مصرف برق موتور را تغییر می‌دهد.

با اتصال اپلیکیشن های اندروید یا IOS به این دوچرخه، دوچرخه سوار می‌تواند اطلاعات مسیر خود را دریافت کند. این دوچرخه با هر بار شارژ می‌تواند حدود ۱۶۰ کیلومتر را بپیماید.

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن