ارزهای دیجیتالهمه عناوین

راه‌اندازی اولین ATM بیت کوین در ونزوئلا

ونزوئلا، کشوری که مدت‌ها حجم معاملات تجاری خود را با بیت¬کوین شروع کرده است، به دنبال این است که اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را راه‌اندازی کند.

جورج فاریاس مدیرعامل صرافی دیجیتال Cryptobuyer در مصاحبه با یک شبکه رادیویی محلی (Union Radio) می گوید:

” ما طی دو هفته آینده به دنبال راه‌اندازی اولین خودپرداز بیت کوین در ونزوئلا هستیم،در حال حاضر تجهیزات لازم برای نصب خودپردازها در کاراکاس پایتخت ونزوئلا فراهم شده است. این پروژه در مرحله آزمایشی نهایی خود قرار دارد و در صورت راه‌اندازی در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. ”

ونزوئلا بیت کوین خودپرداز

تورم بسیار شدید، و محدودیت در بازار تبادلات ارز خارجی (فارکس) زندگی را برای شهروندان ونزوئلا سخت کرده است. درعین‌حال، دولت ونزوئلا دستور کار استفاده از ارز دیجیتال خود (پترو) را صادر کرده است. این ارز دیجیتال اخیراً در پرداخت هزینه‌های مربوط به صدور و تمدید پاسپورت استفاده شده است.
ارز مجازی پترو از مرحله پیدایش، شهرت بسیاری پیدا کرد. علی‌رغم این که ادعا می‌شود این ارز توسط نفت این کشور پشتیبانی می‌شود، PDVSA، شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا ۴۵ میلیارد دلار بدهی دارد.
در سرار جهان، تعداد خودپردازهای بیت کوین رو به افزایش است. شرکت Coinme در ایالات‌متحده خودپردازهایی به نامCoinstar را برای خرید بیت کوین در ۲۰۰۰۰ نقطه از ایالات‌متحده گسترش داده است.

منبع: bitcoinist

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن