ارزهای دیجیتالهمه عناوین

راه‌اندازی بلاک‌چین تلگرام در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۹

سرویس پیام‌رسان رمزنگاری‌شده تلگرام اعلام کرده است که Open Network خود را در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی خواهد کرد.

پژوهشکده مجازی فناوری‌های نوین “تکنیلو” در اسفندماه ۱۳۹۷ مقاله‌ای با عنوان “آنچه باید از بلاک‌چین تلگرام بدانید” تالیف و به چند و چون این پروژه پر سروصدا پرداخت.
اما امروز طبق اخبار منتشرشده در کانال‌های تلگرامی رسمی، شبکه تلگرام به دنبال راه‌اندازی قطعی شبکه رمزنگاری TONدر سال جاری میلادی است. اخبار منتشره حاکی از آن است که تست‌های اخیر تلگرام به‌عنوان “تائید دوباره ماشین مجازی شبکه TON و الگوریتم اجماع بیزنتاین مطابق بر نیازها و اهداف تعیین‌شده تلگرام که در وایت پیپر اولیه مطرح شده بود می‌باشد.”

در ماه آوریل، گزارشی در خبرگزاری‌ها مطرح شد که دسترسی تلگرام به آزمایش خصوصی بلاک‌چین TONرا به دست آورده است. همچنین بسیاری از برنامه‌نویسان مطرح جهان که نخواسته‌اند نام آن‌ها فاش شود به ما اعلام کرده‌اند که انجام تراکنش در بلاک‌چین تلگرام با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود.
شبکه بلاک‌چین TONهمانند شبکه ایتریوم می‌تواند هاست اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز باشد.


در ماه فوریه طبق تفاهم‌نامه‌ای ظاهری درباره توکن‌های گرم تلگرام (رمزارز ساخت تلگرام) اعلام شد که اگر شبکه تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود تمامی قراردادهایی که دراین‌بین بسته می‌شود ابطال خواهد شد.
تلگرام در سال ۲۰۱۳ توسط برادران نیکولای و پاول دوروف تأسیس شد؛ این شرکت توانست در سال گذشته با برگزاری دو پذیره‌نویسی خصوصی مبلغ ۱٫۷ میلیارد دلار جذب سرمایه کند. این پلتفرم دارای بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر است!
ماه گذشته تیم توسعه‌دهنده TON قراردادی همکاری با وایرکارد (Wirecard)، سرویس ارائه‌دهنده امور مالی آلمان به امضا رساند. تیم توسعه‌دهنده TON با این شرکت آلمانی همکاری می‌کند تا امور مالی خود که به‌طور دیجیتالی ارائه می‌شود را ارتقا دهند.

منبع: کوین‌تلگراف

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن