ارزهای دیجیتالهمه عناوین

روایت Coindesk از بستن مزارع ماینینگ در ایران

طی روزهای گذشته خبرگزاری‌های متعدد غربی و شرقی خبر از مسدودسازی مزارع ماینینگ داخل ایران دادند به‌طوری‌که بعد از مطالعه مقالات و شنیدن مصاحبه‌های آن‌ها متوجه می‌شوید که در جریان کامل موضوع نبوده و از محدودیت‌های قانونی این کار غیرقانونی در کشور ایران خبر ندارند.

خبرگزاری نسبتاً معتبر و فعال حوزه بلاک‌چینی جهان در تازه‌ترین مقاله منتشره خود به این موضوع پرداخته و به نقل از “رادیوی آزاد اروپا” این‌طور خبر داد که مقامات ایرانی ۱۰۰۰ ماشین ماینینگ فعال در دو کارخانه متروک را شناسایی و تعطیل کرده‌اند.

پنجشنبه گذشته (۶ تیرماه) سخنگوی وزارت نیروی ایران طی اعلامیه‌ای عنوان کرد که هرگونه عملیات استخراج رمزارز در این کشور باعث بی‌ثباتی جریان برق کشور شده و بر میزان دسترسی مردم به جریان برق تأثیر می‌گذارد. در این اعلامیه آمده است که دولت در صورت شناسایی هرگونه اقدام استخراج رمزارز با آن مقابله و تسلیم مقامات قضائی می‌کند.

به گفته مقامات مسئول در وزارت نیروی کشور ایران میزان مصرف برق کشور ۷ درصد افزایش‌یافته است ضمن این‌که برای استخراج یک کوین معادل برق مصرفی ۲۴ واحد مسکونی مورداستفاده قرار می‌گیرد. برق مصرفی در ایران دارای یارانه سنگینی است. به‌اندازه‌ای که هزینه راه‌اندازی یک مزرعه استخراج رمزارز بسیار کم و چیزی حدود ۰٫۰۰۶ دلار برای هر کیلو وات-ساعت است.

همچنین به‌تازگی شنیده می‌شود که شرکت‌های چینی واقع در ایران تجهیزات ماینینگ را جایگزین دستگاه‌های شرکتی خود کرده و به دلیل هزینه‌های کم برق اقدام به استخراج شدید رمزارز می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن