علمیهمه عناوین

ساخت ماشین زمان محقق شد!

دانشمندان ماشینی ساخته‌اند که می‌تواند رویدادهای احتمالی آینده را پیش‌بینی کند. این دستگاه که یک کامپیوتر کوانتومی است، ۱۶ خط زمانی را برای فوتون هایی که موقعیت‌های مختلف را اشغال کرده‌اند شبیه‌سازی می‌کند. کامپیوترهای کوانتوم می‌توانند تمامی احتمالات یک پروسه تصمیم‌گیری در رویدادهای آینده را ارزیابی کنند.

برخلاف ذرات کلاسیک، ذرات کوانتومی می‌توانند در تمام جهات حرکت کنند. محققین مدعی هستند می‌توان به‌وسیله ذرات کوانتومی دستگاهی را طراحی کنند که پیش‌بینی آینده را ممکن سازد.

یکی از دانشمندان دانشگاه NTU در سنگاپور می‌گوید، وقتی ما در مورد آینده فکر می کنیم، با طیف وسیعی از احتمالات مواجه می شویم. هرچه به آینده بیشتر متمرکز شویم و غرق در آن شویم، این احتمالات به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. برای مثال اگر در هر دقیقه ما ۲ احتمال را برای انتخاب کردن داشته باشیم در طی نیم ساعت این عدد به ۱۴ میلیون احتمال خواهد رسید.

پس نتیجه می‌گیریم هر چه مقیاس کوچک‌تر باشد، کامپیوترهای کوانتومی ‌توان بیشتری برای آزمایش تمام احتمالات آینده را خواهند داشت. در هر صورت اگر این آزمایش یک ماشین زمان درست و پذیرفتنی باشد، این پتانسیل بی‌حدوحصری خواهد بود.

منبع: DailyMail

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن