موبایلهمه عناوین

سامسونگ درحال‌توسعه یک سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی است

سامسونگ یکی بزرگ‌ترین بازی‌کننده‌ها درزمینهٔ تولیدات دوربین‌های موبایلی است، سامسونگ اولین سازنده سانسورهای ۶۴ مگاپیکسلی و ۱۰۸ مگاپیکسلی برای دیگر کمپانی‌ها بوده است. به نظر می‌رسد پروسه ساخت این لنز کلیک خورده است.
بعلاوه در وب‌سایت کمپانی مطلبی اشتراک گذاشته‌شده است که در آن یونگین پارک (Yongin Park) رئیس تیم تجاری سانسورهای از قصد این کمپانی برای ساخت سنسوری ۶۰۰ مگاپیکسلی که جزئیات را از چشم انسان هم بیشتر پوشش می‌دهد.
طبق گفته‌های پارک چشم ما رزولوشنی حدود ۵۰۰ مگاپیکسل دارد و هدف گروهشان را ساخت سنسوری فراتر از رزولوشن چشم انسان اظهار داشته است که می‌تواند کاربردهای فراوانی خارج از دنیای ر موبایلی نیز داشته باشد.

البته که ساخت و تولید یک لنز ۶۰۰ مگاپیکسلی به‌خودی‌خود امکان‌پذیر است اما قطعاً یک چنین لنزی اندازه بزرگی خواهد داشت و جا دادن آن در یک اسمارت فون کار بسیار سخت و چالش‌برانگیزی است. یکی از راه‌های انجام این کار کوچک کردن اندازه پیکسل است. سنسورهای HM1 و HMX اندازه پیکسل‌های ۰٫۸ میکرومتری دارند که از کوچک‌ترین ابعاد پیکسل جهان است اما پس‌ازآن سامسونگ با معرفی یک سنسور جدید که سایز پیکسل‌های آن ۰٫۷ میکرومتر است معادلات را برهم زد و امیدوار است هنوز هم ابعاد پیکسل‌ها را کوچک‌تر کند.
آقای پارک به هیچ زمان خاصی اشاره نکرد اما به نظر می‌رسد ماژول ۶۰۰ مگاپیکسلی زودتر ازآنچه ما فکر می‌کنیم از راه برسد.
منبع: gsmarena

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن