موبایلهمه عناوین

سامسونگ در ارائه آپدیت اندروید از نوکیا ضعیف‌تر عمل می‌کند

برند نوکیا در دریافت آپدیت‌های اندروید از سامسونگ، ال‌جی، شیائومی، هوآوی یا از دیگر کمپانی‌های موبایل سازی بهتر عمل می‌کند.

سازمان تحقیقاتی کانترپوینت تائید کرده است که از زمان انتشار آپدیت اندروید پای (اندروید ۹) ۹۶ درصد گوشی‌های فروخته‌شده‌ی نوکیا با این نسخه از اندروید منتشرشده‌اند و یا به این نسخه آپدیت شده‌اند. سهم سامسونگ، شیائومی و هوآوی در این ارزیابی بیش از ۸۰ درصد بوده است. اما از سایر برندها هیچ‌کدام حتی به این رقم نزدیک هم نشده‌اند. لنوو و اوپو زیر ۵۰ درصد بوده‌اند درحالی‌که ال‌جی، ویوو و سایر برندها زیر ۲۰ درصد بوده‌اند.

به‌روزرسانی دیرهنگام گوشی‌های اندرویدی همیشه یکی از مشکلات اصلی این گوشی‌ها بوده است. حتی گوشی‌های پرچم‌دار هم بعضاً از ابتدا دارای جدیدترین نسخه اندروید نیستند و به‌مرورزمان به‌روزرسانی می‌شوند. در طرف دیگر اما گوشی‌های آیفون به‌طور منظم حتی بعد از ۴ سال و بیشتر هم به‌روزرسانی‌های مربوط به سیستم‌عامل iOS را دریافت می‌کنند. در این میان حتی گوشی‌های اندرویدی پرچم‌دار هم به‌زحمت ۲ تا ۳ سال پشتیبانی می‌شوند. قول گوگل برای پشتیبانی سه‌ساله گوشی‌های پیکسل یک استثنا به‌حساب می‌آید.

منبع: TheVerge

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن