ارزهای دیجیتالهمه عناوین

سخنرانی برت کینگ در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک در تهران

برت کینگ (Brett King) آینده‌نگر و نظریه‌پرداز استرالیایی با حضور در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اعلام کرد که به دنبال پیشرفت تکنولوژی در جامعه‌ی بشری و افزایش تعداد روبات‌ها در سرتاسر جهان، تا سال ۲۰۳۵ خواهیم دید که بیش از ۱۰ میلیارد ربات در کنار انسان‌ها حضور خواهند داشت. وی در ادامه افزود:

کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ از فناوری‌های هوشمند برای اداره‌ی بخش‌های مختلف استفاده خواهند کرد و تکنولوژی بلاکچین ستون اصلی اقتصاد آینده‌ی جهان خواهد بود. غیرمتمرکزسازی صنعت مالی باعث شده که دسترسی مردم به ابزار‌های مالی افزایش یابد. بنابراین اقتصاد در آینده دچار تغییر خواهد شد؛ در سال ۲۰۵۰ کشور‌هایی که منابع طبیعی دارند یا شرکت‌های بزرگ صنعتی دیگر اقتصاد جهان را در دست نخواهند داشت، بلکه شرکت‌هایی که بر مبنای فناوری‌های هوشمند ساخته شده‌اند، کنترل اقتصاد را در دست خواهند داشت.

آقای کینگ در ادامه به مزایای استفاده از تکنولوژی بلاکچین در زمینه‌ی امنیت اطلاعات اشاره کرد و اظهار داشت که این فناوری می‌تواند نیاز‌های فعلی در این زمینه را پوشش دهد. او همچنین اظهار داشت که تنها در کشور چین روزانه ۳۱ میلیارد دلار تراکنش به واسطه‌ی فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون تشخیص چهره(Face ID) صورت می‌گیرد، فناوری که کشور‌های بزرگی حتی آمریکا نیز نسبت به آن بسیار عقب‌تر هستند.

وی همچنین اظهار داشت:«با وجود مزایای بیشمار غیرمتمرکزسازی، یکی از مشکلات بلاکچین‌ یا به شکل بخصوص بلاک‌چین بیت‌کوین این است که هرچه حجم مبادلات افزایش یابد و بلاک‌های جدیدی در شبکه‌ ایجاد شود، در نهایت سرعت تراکنش‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند زیرا ما با داده‌های بیشتری نسبت به قبل سروکار پیدا خواهیم کرد. اما فناوری‌های جدیدی همچون هش‌گراف(Hashgraph) که تنها برای انجام سریع تراکنش‌ها طراحی شده‌اند، می‌توانند این مشکل را حل کنند.»

او در پایان سخنرانی خود گفت:

در آینده‌ی نه چندان دور که به پردازش اطلاعات زیادی نیاز داریم، مثلا برای خودرو‌های بدون سرنشین، پایگاه‌های پردازش داده‌ی فعلی در این دنیای پویا پاسخگوی نیازهایمان نخواهد بود. از بلاکچین می‌توان برای تسهیل این فرایند استفاده کرد. در آینده به عنوان اساس جامعه و اقتصاد جهانی، به تکنولوژی بلاک‌چین نیاز خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن