ارزهای دیجیتالهمه عناوین

سرقت اطلاعات و دست یافتن به اسرار مخفی سامانه گنبد آهنین صهیونیست ها

برخی از کارشناسان سایبری مدعی شدند، هکرهای چینی سال گذشته به شبکه های رایانه ای ۳ شرکت بزرگ فناوری نظامی صهیونیست ها حمله کردند و موفق شده اند اطلاعات تکنیکی سامانه گنبد آهنین صهیونیست‌ها را سرقت کنند.

به نوشته هفته نامه «نشنال اینترست» «برایان کربس» کارشناس امنیت سایبری به نقل از شرکت «سایبر اینجینیرینگ» مستقر در «مریلند» آمریکا گزارش کرده است  خلال ۱۰ اکتبر ۲۰۱۱ تا ۱۳ اوت ۲۰۱۲، هکرهای منتسب به چین به شبکه‌های سه شرکت بزرگ فناوری، جنگی صهیونیست‌ها از جمله «رافائل» و «الیسرا» حمله کردند.

کربس در این گزارش نوشته است که هکرهای منتسب به چین با رخنه به زیرساخت‌های ارتباطی سری صهیونیست‌ها، به حجم وسیعی از اطلاعات این سه شرکت دست یافته‌اند. بر این اساس، اکثر این اطلاعات مربوط به موشک‌های «پیکان -۳» ، پهپادها، راکت‌های بالستیک و اسناد فنی در حوزه‌های دفاع موشکی بوده است.

سامانه موشکی گنبد آهنین مجهز به موشک‌های پیکان کار مشترک آمریکا و (رژیم) اسرائیل است و پیمانکاران دفاعی آمریکا بسیاری از این اسناد ربوده شده را نوشته بودند. این سامانه برای رهگیری موشک‌ها و کاتیوشا آماده شده است و سرنگون ساختن موشک‌های کروز و جنگنده‌های رادار گریز آمریکا از اولویت‌های مهمتر چین به حساب می آید.

بر اساس این گزارش،  با توجه به این‌که تل آویو هکرها، ضد هکرها و صنایع امنیت سایبری زیادی دارد که  این مهارت را نزد ارتش اسرائیل فرا گرفتند، پس اگر چینی‌ها به رایانه‌های فوق سری اسرائیلی‌ها رخنه کرده باشند، قادر خواهند بود به اسرار آمریکایی‌ها و هرکس دیگر نیز رخنه کنند.

منبع:fars/jpost

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن