ارزهای دیجیتالهمه عناوین

دستگیری افرادی در آلمان به اتهام سرقت برق برای ماینینگ ارزهای دیجیتال

طبق گزارش کوین‌تلگراف در تاریخ ۶ فوریه،در شهر کلینگتال آلمان، پلیس گروهی از مظنونین را به اتهام سرقت برای انجام عملیات ماینینگ دستگیر کرد.

طبق گزارش‌ها، پلیس سیستمی با ۴۹ کامپیوتر را که در شرکت خدمات برقی PGH Elektro فعالیت داشتند، شناسایی کرده است که حداقل طبق گزارشی که شده است تا سال ۲۰۱۷ این سیستم برق مصرفی ۳۰ خانوار معادل ۲۲۰ هزار یورو را مصرف کرده است.
بر اساس اخبار سایت FreiePresse،سی عدد از ۴۹ کامپیوتر به سخت‌افزار ماینینگ ارز دیجیتال (۸۰ کارت گرافیک) مجهز بودند. پلیس ۵ مرد و ۱ زن را به اتهام سرقت برق برای انجام عملیات مایننیگ دستگیر کرده است.
در ماه دسامبر، یک مرد تایوانی به اتهام سرقت برق ۳ میلیون دلار برای ماینینگ بیت‌کوین و اتریوم دستگیر شد. طبق ادعاها، این سرقت برق برای ماین کردن ارزهای دیجیتال به ارزش ۱۰۰ میلیون یوآن (۱۴٫۵ میلیون دلار) صورت گفته است. این مرد برای ترمیم خسارت واردشده چندین متخصص برق را برای جلوگیری از جلب‌توجه استخدام کرده بود.
در ماه اکتبر، یک شهروند چینی نیز به اتهام سرقت برق از یک ایستگاه قطار برای برای عملیات ماینینگ دستگیر شد. طبق ادعای این شخص، او این میزان برق را برای ۵۰ ماینر بیت‌کوین خود و ۳ فن الکتریکی که شبانه‌روز در حال کار بوده است به سرقت برده است.

در ماه می، کوین‌تلگراف گزارش داد که کارکنان یک فرماندهی پلیس محلی در شهر ریونه اوکراین، به مدت ۴ ماه در حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال در محل کار خود فعالیت داشته‌اند. طبق گزارش یک محقق محلی، از توقیف هشت عدد GPU، شش عدد منبع تغذیه، دو عدد هارد درایو، یک مادربرد و یک سیستم کامپیوتری کامل برای انجام عملیات ماینینگ خبر داد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن