ارزهای دیجیتالهمه عناوین

سنای ایتالیا به دنبال ایجاد نهاد قانونی برای استفاده از فناوری بلاک‌چین

دولت ایتالیا به زودی مقرراتی را تصویب خواهد کرد تا امکان تایید قانونی اسناد و مدارک دیجیتال فراهم شود.

سنای این کشور، در روز چهارشنبه، طرحی برای افزودن فناوری بلاکچین و مفاد مرتبط با ابزار قرارداد هوشمند به قانون شماره ۹۸۹ مصوب دسامبر ۲۰۱۸ منتشر کرده است.
در کنار تعاریف بلاک چین و قرارداد هوشمند، در این اصلاحیه آمده است که ثبت و ضبط یک سند دیجیتال با استفاده ااز فناوری بلاک‌چین و دفتر کل توزیع شده می تواند تحت پوشش قانون «اعتبار قانونی زمان اکترونیکی ماده ۴۱ قانون مقررات اتحادیه اروپا»

طبق گفته Finance Magnates، این اصلاحیه قبلا توسط کمیته سنای قانون اساسی و فواید عامه به تصویب رسیده است و برای تبدیل شدن به قانون باید توسط مجلس ایتالیا تصویب شود. پس از آن، آژآنس دیجیتال ایتالیا استاندارد های فنی برای استفاده عملی از تاییدیه بلاک‌چین را تعریف خواهد کرد.
دولت ایتالیا اخیرا اقدامات متعددی برای توسعه نقش بلا‌ک‌چین در کشور انجام داده است. ماه اخیر، وزارت توسعه اقتصادی کشور، ۳۰ متخصص را در زمینه‌های مختلف برای توسعه یک استراتژی ملی برای فناوری بلاکچین انتخاب کرد.
این کشور همچنین ماه گذشته با شش کشور جنوبی اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی امضا کرد که از بلاکچین به منظور راه جدید توسعه اقتصادی استفاده کنند.

منبع: coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن