ارزهای دیجیتالهمه عناوین

تولید سندباکس برای شرکت های بلاک‌چینی توسط بانک مرکزی بحرین

بانک مرکزی بحرین در حال ساخت سندباکسی برای قوانین است تا به شرکت های بلاک‌چینی اجازه فعالیت در کشور را بدهد تا قوانین بلاک‌چین بحرین رسمی شود. این خبر توسط سایت بلومبرگ در ۲۰ فوریه منتشر شد.

قبلا نیز در دسامبر ۲۰۱۸ خبری با این موضوع از بانک مرکزی بحرین منتشر شده بود که طی آن، این بانک مرکزی، پیش نویسی را برای قانون گذاری و مجوز دادن به سرویس های دارایی های رمزنگاری شده منتشر کرده است. بر این اساس فریمورکی برای مشورت و رایزنی آماده شده است. این سندباکس جدید به شرکت های بلاک‌چینی اجازه خواهد داد تا در دوره آزمایشی برای ۹ ماه مبتنی بر آن فعالیت کنند.

دلال بوهِیجی، مدیر کسب و کار در هیئت توسعه اقتصادی بحرین به بلومبرگ گفته است:

این چارچوب به شرکت ها اجازه خواهد داد تا راهکارهای خود را با مقدار محدودی کاربر و تراکنش تست کنند. بوهِیجی گفت این گام اول برای ورود سریعتر شرکت های بلاک‌چینی به این حوزه است.

در بین ۲۸ شرکتی که برای حضور در سندباکس شرکت کرده اند، بلومبرگ، صرافی(SprinkleXchange) را از بقیه تمییز داده است. این نام شرکتی است که پلتفرم عرضه اولیه دارد و توسط شرکت مادر آن که در نیویورک مستقر است و اسپرینکل نام دارد تاسیس شده است.

قبلا نیز مدیرعامل هیئت توسعه اقتصادی بحرین در رابطه با بلاکچین در تاریخ اکتبر۲۰۱۷ موضع گیری کرده بود و آن ها فرصتی بزرگ برای کشورش شمرده بود.

بحرین از حیث همسایه بودن با ایران دارای اهمیتی استراتژیک است. ایران نباید از گردانه رقابت در بلاک‌چین از چنین کشورهایی عقب بماند.

 

منبع: Cointelegraph

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن