ارزهای دیجیتالهمه عناوین

سوئیفت برای انجام مبادلات مالی برون مرزی از بلاک‌چین استفاده خواهد کرد

سوئیفت (SWIFT) اخیرا یک الگوریتم Proof of concept جدید معرفی کرده است که می تواند با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده پلتفرم بلاک‌چینی Corda ، دروازه‌ی اتصال gpi خود را مورد آزمایش قرار دهد. طبق توضیحات سوئیف، این دروازه اتصال تمامی کاربران Gpi را به پلتفرم های تجاری گوناگون متصل می کند و به آن ها اجازه می دهد تا عملیات پرداخت، پگیری، بررسی و تایید اعتباارت را انجام دهند.

در اولین مرحله، الگوریتم PoC بر روی بلاک‌چین Corda کار می کند. سیستم خدمات پرداخت PoC پرداخت PoC قرار است تا از ارزهای فیات استفاده کرده و براساس gpi، انجام پرداخت‌های خارج از دفاترکل(Off Ledger) را ممکن سازد.

شرکت‌هایی که از پلت‌فرم R3 استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود در PoC پرداخت‌های بانکی خود را با استفاده از اتصال gpi تایید کنند. پرداخت‌های gpi نیز توسط شرکت‌های مختلف پردازش شده و تاییدیه‌های اعتبار از طریق اتصال gpi و پس از تکمیل شدن، به پلت‌فرم‌های تجاری گزارش خواهد داد.
این الگوریتم PoC در ابتدا فقط از پلت‌فرم Corda پشتیبانی خواهد کرد اما در آینده پشتیبانی از دیگر پلت‌فرم‌های دفاترکل توزیع شده و تجارت الکترونیک افزوده خواهد شد.

لوک مورانت(Luc Meurant) افسر ارشد بازاریابی سوئیفت می‌گوید:

بانک‌ها قادر خواهند بود «خدمات پرداخت سریع و شفاف را به پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیک و بازرگانی» ارائه کنند و «با توجه به پذیرش بالای پلت‌فرم Corda در اکوسیستم تجاری، انتخاب این پلت‌فرم یک امر طبیعی برای اجرای الگوریتم Proof Of Concept با R3 بود».

PoC سوئیفت شامل شرکت‌کنندگان بانکی و شرکت‌های بزرگ خواهد بود. گفته شده که یک نمونه‌ی اولیه این این پروتکل در سپتامبر ۲۰۱۹ در لندن رونمایی خواهد شد.

منبع: zdnet

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن