فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

سیستم‌عامل جدید هوآوی از اندروید و ios سریع‌تر است

مدیرعامل هوآوی ادعا کرده است که هانگ‌منگ (سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی) نسبت به اندروید و ios سریع‌تر است.

بعد از افزوده‌شده فشارها به هوآوی بود که این شرکت، احتمال رونمایی از یک سیستم‌عامل اختصاصی برای گجت های خود سخن به میان آورد.

اخبار زیادی پیرامون اختصاص دادن سرمایه‌های زیاد هوآوی به گسترش‌دهندگان اپلیکیشن ها برای این توسعه این سیستم‌عامل و ساختن اپ های کاربردی منتشرشده است، باید منتظر باشیم و ببینیم آیا hongmeng می‌تواند جایگزین مناسبی برای اندروید باشد یا خیر؟

با توجه به اخبار جدید مبنی بر لغو بیشتر تحریم‌های دادوستدی توسط دونالد ترامپ، هنوز مشخص نیست ‌که گوگل به تجارت با این شرکت‌ چینی ادامه خواهد داد یا خیر. این شرکت همچنان در فهرست سیاه وزارت دارائی ایالات‌متحده قرار دارد.


رن ژنگفی، بنیان‌گذار هوآوی در گفت‌و‌گویی با پایگاه چینی Sina Technologyاعلام‌ کرده این شرکت قصد دارد وابستگی خود به سیستم‌عامل اندروید را کاهش دهد. در همین گفت‌و‌گو، مدیرعامل هوآوی به‌وضوح روشن کرد که سیستم‌عامل این شرکت، صرفاً یک جایگزین برای اندروید نیست و می‌تواند برای اینترنت اشیا و وسایل نقلیه خودران نیز مورداستفاده قرار بگیرد. گزارش‌های قبلی حکایت از برتری سرعتی ۶۰ درصدی هانگ‌منگ نسبت به اندروید دارد، رن مدعی شده است که پردازش‌ها در این سیستم‌عامل کمتر از ۵ میلی‌ثانیه انجام می‌شود و این یعنی احتمالاً از سیستم‌عامل ios نیز سریع‌تر خواهد بود.

بنیان‌گذار هوآوی هم‌چنین در این مصاحبه افزوده است که سیستم‌عامل هانگ‌منگ فراتر از یک سیستم‌عامل اختصاصی برای گوشی‌های هوشمند است. این سیستم‌عامل توانایی نصب بر روی انواع دستگاه‌ها نظیر سویچ‌های شبکه، روترها، دیتا سنترها، لوازم‌خانگی هوشمند و وسایل نقلیه خودران را خواهد داشت. اما همه باید در نظر داشته باشیم که فراگیری یک سیستم‌عامل به استفاده کاربران آن بستگی دارد و باید منتظر باشیم و ببینیم هوآوی برای فراگیری هانگ‌منگ چه میزان خرج خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن