ارزهای دیجیتالعلمیهمه عناوین

شکست پروژه استخراج رمزارز با انرژی خورشیدی در اسپانیا

استارتاپ اسپانیایی استخراج رمزارز کریپتوسولارتِک، ۶۸ میلیون دلار در پذیره نویسی اولیه خود جذب کرد. اسکرین شاتی از یک نامه رسمی که به سرمایه گذاران ارسال شده است، چهارشنبه ۲۰ فوریه ۲۰۱۹ در توییتر توسط سرخیو کاراسکو وکیل اسپانیایی حوزه فناوری منتشر شد.

کریپتوسولارتِک ظاهرا بنا دارد کارخانه استخراج رمزارز که قدرت گرفته از انرژی خورشیدی است در جنوب اسپانیا تاسیس کند اما هنوز نتوانسته مجوز ساخت بگیرد. به همین دلیل قول داده است که تا ۶۰ روز پول سرمایه گذاران را عودت دهد.

در ژوئن ۲۰۱۸، کریپتوسولارتِک توکن خود را برای عرضه اولیه صادر کرد تا هزینه های عملیاتی کار خود را تامین کند. این پروژه استخراج، ۶۸ میلیون دلار در کمتر از ۲ ماه در تابستان ۲۰۱۸، جمع آوری کرد. این رقم بیش از ۶۵۰۰ درصد حداقل سرمایه ۹۰۰ هزار یورویی بود که پیش بینی کرده بودند. بیشتر سرمایه های جمع آوری شده از سنگاپور و اسپانیا بود.

در اکثر ماه ها، توکن این شرکت، بیشتر ارزش خود را از دست داد و در بین ۱۰ بازنده عرضه اولیه ای قرار گرفت که تحقیق و پژوهش بر روی این ۱۰ توکن توسط شرکت آنالیزرمزارز «دیار» در اواخر سپتامبر انجام شده بود.

در اکتبر ۲۰۱۸ شرکت «رایزن انرژی» که شرکتی در حوزه انرژی واقع در چین است اعلام همکاری با کریپتوسولارتِک کرد. این همکاری برای توسعه ۳۰۰ مگاوات ظرفیت برق فتوولتائیک انجام شد و در راستای آن مهندسی و ساخت پروژه های نیروگاهی برق انجام شد.

این خبرها حاکی از آن است که کشوراسپانیا در عرصه های مختلف بلاک‌چین ورود داشته است. این شکست ها اتفاقا نشان از کار عملیاتی و نه در تئوری در این حوزه می دهد. استخراج رمزارز با انرژی خورشیدی از جمله مواردی است که اهمیت دادن به آن می تواند باعث ورود ارز به کشوری مثل ایران شود.

 

منبع: Cointelegraph

برچسب ها

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن