همه عناوین

 سرنوشت آیفون ۹ با توجه به شیوع کرونا

مدیرعامل اپل در مصاحبه با خبرگزاری Fox Business گفت “به نظر میرسد که چین ویروس کرونا را تحت کنترل درآورده است. آمار مربوط به مبتلایان و مرگ و میر روز به روز کاهش مییابد و من در این مورد بسیار خوش بین هستم. تیم کوک در ادامه گفت : در مورد تامین کننده ها باید بگویم که آیفون در تمام جهان تولید می‌شود. قطعات اصلی و مهم آیفون در آمریکا ساخته می‌شوند… و در مورد قطعاتی که در چین ساخته می‌شوند باید بگویم که برخی از کارخانه‌ها دوباره شروع به کار کرده‌اند.” کوک در ادامه سخنانش گفت که اپل در سومین مرحله از بازگشت به حالت عادی خود است.

ممکن است به یاد بیاورید که در پایان ژانویه زمانی که اپل نتایج سه ماهه اول مالی خود را منتشر می‌کرد به دلیل وجود ویروس کرونا، برای سه ماهه دوم خود هدف گذاری متغیری انجام داد. حدود یک و نیم هفته پیش اپل اعلام کرد که درآمد سه ماهه مالی دوم این کمپانی شاید کمتر از بازه ۶۳ تا ۶۷ میلیارد دلاری پیش بینی شده باشد. ارزش سهام اپل در روزهای گذشته به پنج ششم مقدار اولیه کاهش یافته و فعلا چیزی جلودار آن نیست. احتمال دارد وضعیت مالی اپل بسیار بدتر از حالت فعلی هم بشود.

اپل ۲۹ تا از ۴۲ فروشگاه خود در چین را دوباره باز کرده است، هرچند ساعت کاری آن ها با ۳۳ درصد کاهش از ۱۲ به ۸ ساعت رسیده است. در حالی که تولید کنندگان چینی در حال افزایش تولید آیفون هستند این بار سر و کله ویروس کرونا در کارخانه‌ای در کره جنوبی که وظیفه تولید موبایل های گلکسی Fold و گلکسی Z Flip سامسونگ را دارد پیدا شده است.

همچنین ترس از شیوع کرونا باعث تعطیلی MWC امسال شد و کمپانی های زیادی که برای معرفی محصولات خود برنامه ریزی کرده بودند مجبور به لغو آن شدند. در این میان فروش تبلت در چین افزایش عجیبی داشته است چون حالا بسیاری از کارمندان کارهای خود را از خانه انجام میدهند و دانش آموزان هم به صورت آنلاین درس میخوانند.

انتظار میرود اپل در ۳۱ مارس یک رویداد معرفی محصول داشته باشد. با معرفی آیفون ۹ که مدت زیادی است در انتظارش هستیم به علاوه نسخه جدیدی از آیپد پرو شاید وضع فعلی اپل کمی بهبود پیدا کند. نسخه جدید آیپد پرو از همان ماژول دوربین استفاده شده در آیفون های سری ۱۱ به علاوه یک سنسور ToF استفاده خواهد کرد. سنسور ToF مدت زمان تابش یک اشعه مادون قرمز به یک جسم و بازگشت دوباره آن را اندازه گیری میکند و از اطلاعات به دست آمده برای ارتقای قابلیت های AR دیوایس استفاده میشود.

احتمال دارد اپل در این رویداد از هدفون های جدید روگوشی، یک آیپاد تاچ جدید و یک اپل تی وی جدید هم رونمایی کند. حتی در صورتی که اپل تمام محصولاتی که در چنته دارد را معرفی کند باز هم یک سوال بزرگ باقی میماند، آیا این کمپانی قادر به تامین قطعات اساسی محصولاتی که بعدا معرفی میکند خواهد بود؟ مینگ-چی کو که تحلیل های معتبری در مورد اپل انجام میدهد گفته است که انتظار فروش ۲۵ تا ۳۰ میلیون واحدی از آیفون ۹ را دارد. در صورتی که کرونا باعث تغییر برنامه های اپل نشود قیمت شایعه شده ۳۹۹ دلاری برای مدل ۶۴ گیگابایت آیفون ۹ میتواند درآمد ۱۲ میلیارد دلاری را برای اپل به ارمغان بیاورد. اگر به حرف های مدیر عامل اپل گوش کنید خواهید دید که او مطمئن است که اپل بحران ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است.

منبع : phonearena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن