خودروهمه عناوین

طرح مفهومی کیا هابانیرو یک کراس اوور الکتریکی رنگارنگ

در جریان برگزاری  نمایشگاه موتور شو نیویورک  کمپانی بزرگ کیا موتورز از یک طرح مفهومی کراس اوور الکتریکی رونمایی کرد.
کیا به‌صراحت اعلام کرده، این شاید دقیقاً همان مدلی باشد که به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد، اما بعضی‌ها هابانیرو (Habaniro) را یک کانسپتی که هیچ‌وقت ساخته نخواهد شد در نظر می‌گیرند، هیچ‌کس نمی‌تواند دقیقاً راجب آینده این کراس اوور نظر بدهد.
هابانیرو مجهز به موتور الکتریکی در جلو و سیستم انتقال قدرت محور عقب( AWD (all-wheel drive است. اطلاعات بیشتری درباره‌ی سیستم انتقال قدرت این خودرو توسط کمپانی منتشرنشده است. باطری‌های بکار رفته در این خودرو امکان طی مسافت ۴۸۲ کیلومتر تنها با یک‌بار شارژ را می‌دهند.


این  کراس اوور مفهومی، ظاهر به‌شدت مدرنی دارد. در جلو خودرو، یک نوار W شکل از LED ها قرار دارد، ظاهر کلی خودرو ترکیبی از غلاف گرانیت خاکستری متالیک و سفید مرواریدی است.


با مشاهده نمایه کلی خودرو رنگ دیگری را باید به جعبه مداد رنگی‌مان اضافه کنیم، چراکه ستون‌های عقب ماشین با یک رنگ قرمز آتش‌فشانی چشم‌نواز رنگ‌آمیزی شده‌اند. به‌جای استفاده از آینه، از یک دوربین عقب و یک اسکرین در جلو استفاده‌شده است. چرخ‌های ۲۰ اینچی و برداشت‌های کوتاه این مدل را قادر می‌سازد که از راه دور بسیار ظاهر جذابی دارد.

Kia Habaniro Concept


درحالی‌که در نگاه اول هابانیرو شبیه خودروهای سه در به نظر می‌رسد، اما در حقیقت این خودرو چهاردر باز پروانه‌ای دارد. لوازم داخلی کابین نیز از همان رنگ قرمز آتش‌فشانی تزئین شده‌است و یک صفحه‌نمایش تمام عریض شیشه جلو ماشین را پوشش می‌دهد، راننده به یک پنل لمسی کاربردی برای کنترل همه بخش‌های ماشین دسترسی دارد. هنگامی‌که راننده می‌خواهد خودرو را در حالت خودران قرار دهید، غریبلک فرمان ماشین به فضای داخلی انتقال داده می‌شود. روشنایی نور محیط کابین نیز قابل تنظیم است و سرنشینان علاوه بر تغییر رنگ امکان کم یا زیاد کردن نور را نیز دارند.
منبع:motor1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن