ارزهای دیجیتالهمه عناوین

کسپراسکی: اکثر جمعیت جهان کارکرد رمزارزها را نمی‌دانند

طی چند روز گذشته گزارشی از شرکت امنیت سایبری کسپراسکی منتشر شده است که نشان می‌دهد تا قبل از سال ۲۰۱۹ تنها ۱۹ درصد از جمعیت جهان اقدام به خریداری رمزارز کرده‌اند. این شرکت روسی که در شهر مسکو فعالیت می‌کند گزارش خود را با عنوان “گزارش رمزارزی کسپراسکی ۲۰۱۹” به انتشار رساند.

این شرکت تحقیقات خود را در ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) ۲۰۱۸ با مجموع ۱۳۴۳۴ شرکت‌کننده در ۲۲ کشور به انجام رسید. بر اساس این گزارش نزدیک به ۸۱ درصد از جمعیت جهانی تابه‌حال رمزارز خریداری نکرده‌اند این در حالی است که تنها ۱۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه اعلام کردند که “چگونگی کار کردن رمزارزها را کاملاً متوجه شده‌اند.”

آمار دیگری در این گزارش دیده می‌شود که نشان می‌دهد تنها ۱۴ درصد از آن‌هایی که تابه‌حال رمزارز خریداری نکرده‌اند مایل به خریداری آن در آینده هستند.

در بین دلایل اصلی که سرمایه‌گذاران حوزه کریپتو در استفاده از رمزارزها امتناع ورزیده‌اند “نوسان بالای” ارزش آن‌ها است. این سرمایه‌گذاران بر این باورند که فاکتور ثبات ارزشی قبل از استفاده از رمزارزها از مهم‌ترین مسائلی است که حائز اهمیت است.

درحالی‌که میزان ۳۱ درصد نوسان ارزشی برای رمزارزها محاسبه شده است، از دلایل مهم دیگر برای عدم رغبت سرمایه‌گذاران در استفاده از رمزارزها این است که رمزارزها دیگر “سودآور” نبوده و قدرت نقدشوندگی ندارند. این دو فاکتور درمجموع ۲۳ درصد حائز اهمیت می‌باشد.

۲۲ درصد دیگر از شرکت‌کنندگان دلیل اصلی این موضوع عدم وجود پشتیبان واقعی اکثر رمزارزها است. و البته هک و کلاه‌برداری‌ها نیز در بین دلایل موجود می‌باشد اما دارای درصد بالایی نیست.

همچنین طی نشستی که هم‌زمان با انتشار گزارشی توسط کسپراسکی برگزار شد عنوان شد که اقبال عمومی برای خرید و استفاده از رمزارزها رو به کاهش است؛ دلیل اصلی این موضوع عدم فهم کافی عموم درباره چگونگی کارکرد رمزارزها است.

 

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن