ارزهای دیجیتالهمه عناوین

عرضه اولیه سکه، پذیره‌نویسی یا ICO چیست؟

پذیره‌نویسی یا ICO یک روش سرمایه‌گذاری جمعی برای راه‌اندازی یک ایده یا پروژه می‌باشد. این پروژه بر اساس توسعه فناوری بلاک‌چین کار می‌کند. به بیان دقیق ICO مخفف Initial Coin Offering و به معنی «عرضه اولیه ارز (سکه)» است.عرضه اولیه سکه (ICO) می‌تواند در جهت معرفی یک کوین یا ارز دیجیتال یک شرکت برگزار شود.

از این عبارت به راحتی می‌توان چنین استنتاج کرد که شرکت‌‌ها از طریق ICO می‌توانند با عرضه‌ اولیه‌ی کوین یا همان ارز خود، سرمایه جذب کنند.

در این روش ابتدا کارآفرین ایده خود را در یک وب‌سایت معرفی می‌کند؛ سپس به وسیله یک پلتفرم افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری روی این ایده دارند، مبالغ دلخواه خود را روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند تا سرمایه اولیه برای راه‌اندازی ایده جمع‌آوری شود.

پول جمع‌آوری شده به صورت یک توکن که در بستر بلاک‌چین شکل گرفته است عرضه و فروخته می شود. در سراسر دنیا بسیاری از شرکت‌ها یا حتی گروه کوچکی از افراد به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار برای خود هستند، ایده جالب و خلاقانه‌ای هم در سر دارند، اما سرمایه اولیه اینکار را ندارند. امروزه آنها می‌توانند به صورت غیر متمرکز و با اعلام ICO خود، از همه مردم در هر جای دنیا سرمایه جذب کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن