ارزهای دیجیتالهمه عناوین

عرضه یک استیبل کوین(Stablecoin) با پشتوانه بیت‌کوین

به تازگی استیبل کوین جدیدی که به صورت یک به یک (one-to-one) با بیت‌کوین پشتیبانی می شود در بلاک چین اتریوم عرضه شده است.

توکن WBTC به صورت رسمی توکن ERC-20 خود را عرضه کرد. این پروژه اولین بار ماه اکتبر معرفی شد. هدف WBTC بوجود آوردن نقدینگی بیشتر در اکوسیستم اتریوم شامل صرافی های غیرمتمرکز و برنامه ای مالی می باشد.

Benedict Chan، مدیر ارشد فنی بیتگو توکن، WBTC را دارای ثبات بیت‌کوین و انعطاف پذیری اتریوم و دارایی اش را به اوراق های سنتی بانکی تشبیه کرد. او همچنین یاد آور شد، قیمت بیت‌کوین در نوسان است اما با ثبات ترین ارز دیجیتال است که ارزش بازار را دارد. این توکن در سایت Coinmarketcap فهرست شده است و گزارش ها حاکی از آن است که ۷۲.۴۲۱۴ توکن WBTC بر بستر شبکه اتریوم با ۷۲.۴۲۱۶ بیت کوین پشتیبانی می شود.
با استفاده از فناوری «مبادلات اتمی» که برای تسهیل معاملات بین زنجیره ای ارز دیجیتال است، کاربران اتریوم می‌توانند پس از گذراندن مراحل ضد پولشویی و شناسایی هویت مشتری (AML/KYC)، از تاجرین مجاز توکن WBTC درخواست کنند.
تاجرین که در تبادلات و نقدینگی این استیبل کوین نقش کلیدی ایفا می‌کنند، در وایت‌پیپر این فناوری به عنوان «سازمان یا نهادی که توکن ها برای آن ها استخراج و توسط آن ها سوزانده و حذف می‌شود» شناخته می‌شوند.

خرید و فروش در صرافی ها

تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال از قبل بخشی از دارایی اولیه توکن WBTC را تهیه کرده اند و در آینده نیز در پلتفرم های خود می‌توانند از موجودی حاضر در آن زمان پشتیبانی کنند. به این ترتیب، چندین برنامه غیرمتمرکز مالی بر بستر اتریوم نظیر bZx و dYdX استفاده آنی از توکن جدید را امکان پذیر خواهند کرد.
علی رغم ابراز نگرانی های ویتالیک بوترین موسس اتریوم، در خصوص ماهیت متمرکز این سیستم تبادل توکن ها بیان کرد:
طراحی بنیادین WBTC و تعهد مستمر تمام اعضا در خصوص پاسخگویی به سوالات، چارچوب فرآیند شفاف و ساختار نظارتی را شکل خواهد داد و توکن WBTC یک برنامه جامعه محور باقی خواهد ماند.

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن