ارزهای دیجیتالهمه عناوین

غول خرده‌فروش مواد غذایی آمریکا به بلاک‌چین پیوست

آلبرتسانز (Albertsons) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خرده‌فروشی آمریکایی تأیید کرده است که به پلتفرم بلاک‌چینی شرکت IBM پیوسته است.

شرکت آلبرتسانز که شبکه‌ای از ۲۳۰۰ فروشگاه را در سرتاسر آمریکا تحت کنترل خود دارد، از این پلتفرم بلاک‌چینی برای ردیابی زنجیره تأمین در فروش خود استفاده کند.

از زمان تأسیس و را اندازی این شرکت در سال ۲۰۱۸، بیش از ۸۰ نهاد دیگر در این صنعت به سرعت در حال توسعه هستند. این شرکت همچنین مدعی شد بیش از ۵ میلیون محصول غذایی برای پروسه تحویل از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کنند.

مدیر ارشد فناوری اطلاعات این شرکت در یک خبر رسمی اعلام کرد:

امنیت مواد غذایی گام بسیار مهمی است. تأیید اصالت محصولات توسط فناوری بلاک‌چین و ردیابی محصول از مزرعه تا رسیدن به سبد مشتری از جمله ملزوماتی است که می‌تواند رضایت مشتری را جلب کند.

سیستم اعتبار غذایی (Food Trust) تنها یکی از چندین راه حل های تجاری فناوری بلاک‌چین است که توسط IBM در سال‌های اخیر توسعه یافته‌است.

آزمایش این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ با والمارت (Walmart) در چین آغاز شد و دیگر غول‌های غذایی مانند نستله که متعاقباً در این عرصه ظاهر می‌شوند، به این موضوع در مورد توسعه اساسی در صنعت غذایی اشاره می‌کنند.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن