ارزهای دیجیتالهمه عناوین

اطالاعات هک شده از مشتریان صرافی های ارز دیجیتال در فضای دارک وب به فروش می رسد

در یک بازار دارک‌وب به نام Dread، فروشنده ای به نامExploitDOT در تلاش است اطلاعات KYC کاربران صرافی ارز های دیجیتال را به فروش برساند.

طبق اطلاعات بدست آمده، این هکر با انتشار اعلامیه ای از جولای ۲۰۱۶ در تلاش بوده است اسناد مربوط به KYC کاربران را در برخی از برترین صرافی های رمز ارزی از جمله بایننس، بیتفینکس و بیترکس به فروش برساند. اطلاعات به سرقت رفته به قیمت ۱۰ دلار به ازای ۱۰۰ سند و یا بیشتر برای فروش گذاشته شده است و برای خرید اسناد با تعداد بالا تخفیف داده شده است. CNNوجود این آگهی را در فضای دارک وب تایید کرد و برای جلوگیری از تبلیغ آگهی لینک آن را منتشر نکرده است.

یک کارشناس امنیتی با فروشنده این آگهی به عنوان خریدار ارتباط برقرار کرد و توانست ۳ نمونه از اسناد را به صورت رایگان به منظور تایید صحت ادعای مطرح شده از وی دریافت کند. این کارشناس تصاویری دریافت کرده بود که افرادی یک تکه کاغذ که روی آن کلمه «بایننس» نوشته شده بود را در دست گرفتند.

CCN با دسترسی به این تصاویر صحت آن ها را تایید کرد. با وجود اینکه نمونه ها کوچک بودند، فروشنده این اطلاعات هک شده ادعا می کند که در تمام کشور هایی که در زمینه ارز های دیجیتال در حال فعالیت هستند، اطلاعات مردم را در اختیار دارد.

این کارشناس ادعا می‌کند در تماس با بایننس از طریق ایمیل، متوجه شده است که بین اطلاعات ارائه شده و نمونه‌هایی که در اختیار داشته تناقض وجود دارد.

سخنگوی این صرافی با اشاره به عدم وجود نشانه‌های دسترسی غیر مجاز به سیستم آن‌ها، اظهار داشت آن‌ها «فرضیه‌ای برای چگونگی انتشار این اطلاعات محرمانه» تحت بررسی دارند.CNN اعلام کرد که در تلاش برای تماس با بایننس برای شفاف سازی در این رابطه، پاسخی دریافت نکرده است.

منبع : CCN

 

 

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن