ارزهای دیجیتالهمه عناوین

رمزارز تلگرام برای اولین بار به فروش می‌رسد

ظاهراً قرار است تلگرام، دارنده پذیره‌نویسی با بیشترین استقبال‌کننده در تاریخ پذیره‌نویسی‌ها تا ماه آینده توکن های خود را برای عموم عرضه کند.

این اپلیکیشن پیام‌رسان که دارای جامعه آماری مخاطب بالایی است توانست در سال گذشته نزدیک به ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه از تعداد محدودی از سرمایه‌گذار جذب کند. این رقم رکورد جذب سرمایه را در تاریخ پذیره‌نویسی‌ها شکست.

طبق اعلام برخی خبرگزاری‌ها توکن این شرکت (گرم) قرار است طی ماه آینده در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۹ (۱۹ تیرماه) برای متقاضیان عمومی عرضه شود. طبق برنامه‌ای که اعلام‌شده است عرضه اولیه به‌طور محدود انجام‌شده و در کشورهای آمریکا، کره جنوبی و ژاپن به فروش نمی رشد.

جالب است بدانید که مقدار تخمین زده‌شده برای سرمایه‌ای که احتمالاً در عرضه اولیه گرم جذب می‌شود نزدیک به ۱ میلیارد دلار است که مستقیماً به‌حساب تلگرام نرفته و طبق برنامه‌ها قرار است به شرکت Gram Asia که یکی از همکاران تلگرام در کشور کره جنوبی است واریز خواهد شد.

نکته دیگری که وجود دارد این است که خود پاول دورف و دو رسانه‌ای که در اختیار دارد رسماً از برنامه بتای تلگرام و موفقیت آن روی تست نت صحبتی نکرده است. البته این موضوع حتی برای دنیای رمزنگاری هم کمی عجیب است اما متأسفانه این پروژه تلگرام می‌باشد و از ابتدا به همین شکل اجراشده است.

کایاموری رئیس شرکت Liquid، شرکت همکار تلگرام اعلام کرده است که پروژه TON تلگرام درحال راه‌اندازی بوده و تا اوایل اکتبر شروع به فعالیت می‌کند. او همچنین گفته است که شرکت Gram Asia بخشی از استراتژی کلی تلگرام است.

کایاموری همچنین معتقد است تلگرام دارای اکوسیستم بزرگ و توسعه‌دهندگان زیادی است و با توجه به این توضیحات شرکت Gram Asia مشکل خاصی برای عرضه عمومی رمزارز تلگرام نخواهد داشت.

یکی از دلایلی که تلگرام گام‌های پروژه خود را در خفا و در کمترین انعکاس رسانه‌ای انجام می‌دهد به این دلیل است که مانند پروژه Kik درگیر مشکلات قانونی نشود.

نهایتاً خریداران توکن ها را از Gram Asia خریداری کرده تا زمانی که در اکتبر عرضه شوند. تا آن زمان توکن ها در USDC (استیبل کوینی که تحت پوشش coinbase است) نگهداری می‌شوند. تنها زمانی خریداران می‌توانند توکن های خود را تحویل بگیرند که فرآیند توزیع توکن اولیه به پایان برسد. مرحله توزیع توکن اولیه در ۴ بخش انجام‌شده که هرکدام از بخش‌ها ۳ ماه به طول می‌انجامد.

البته محدودیت‌هایی برای خرید توکن تلگرام وجود دارد. صرافی عرضه‌کننده توکن برای خریداران سیستم احراز هویت سخت‌گیرانه‌ای اتخاذ کرده و فهرستی از کشورهایی که نمی‌توانند گرم خریدوفروش کنند اعلام کرده است. دراین‌بین اسامی کشورهای آمریکا، ژاپن و ایران دیده می‌شود. لیست کامل این کشورها را می‌توانید در پایین ملاحظه کنید.

منبع: Techcrunch

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن