ارزهای دیجیتالهمه عناوین

فیسبوک ارز دیجیتال خود را در نیمه اول سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد

فیسبوک در حال مذاکره با چند صرافی برای ارائه ارز دیجیتال خود می‌باشد. طبق مقاله‌ای که در ۹ اسفند ماه در مجله نیویورک تایمز منتشر شد، علاوه بر فیسبوک، پیام‌رسان سیگنال (Signal) و تلگرام به دنبال انتشار ارزهای دیجیتال خود در ۱۲ ماه آینده هستند.

طبق این گزارش، چهار نفر از افرادی که از مذاکرات شخصی فیسبوک اطلاع دارند، اعلام کردند که فیسبوک به صرافی‌ها اعلام کرده است در نیمه اول سال ۲۰۱۹ محصول جدیدی ارائه خواهد کرد.

می‌توان گفت این پروژه فیس‌بوک که طبق گزارش قبلی بلومبرگ، احتمالاً یک ارز دیجیتال باثبات (استیبل کوین) روی سرویس پیام‌رسان واتس‌اپ است، مهم‌ترین رویداد این فضا خواهد بود. این غول شبکه اجتماعی حدود ۲.۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد.

فیسبوک در طول ماه‌ها اخیر کارشناسان گوناگونی را جذب و تیم بلاک‌چین خود را توسعه داده است. این شرکت درصدد این که ۲۰ موقعیت شغلی در ارتباط با بلاک‌چین ایجاد کند که هم‌اکنون بیش از ۵۰ مهندس فیس‌بوک در حال کار بر روی این پروژه هستند.

با در نظر داشتن گزارش‌های قبلی در خصوص پیام‌رسان فیسبوک برای ادغام پیام‌رسان در برنامه فیسبوک، واتس‌اپ و اینستاگرام، احتمال راه‌اندازی پروژه ارزهای دیجیتال را بالا برده است.

 

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن