فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

فیس‌بوک اجازه نصب نرم‌افزارهایش را به هوآوی نمی‌دهد

طبق گزارشی که خبرگزاری رویترز به‌تازگی منتشر کرده است شرکت فیس‌بوک از این به بعد اجازه نصب نرم‌افزارهایش را روی گوشی‌های هوآوی نخواهد داد. ازجمله این نرم‌افزارها می‌توان به فیس‌بوک، اینستاگرام و واتساپ اشاره کرد. به نقل از این گزارش تمامی گوشی‌های هوشمندی که هنوز وارد بازار نشده‌اند شامل این موضوع شده و نمی‌توانند اپلیکیشن هایی که در بالا ذکر شد را نصب و استفاده کنند.

این آخرین اقدام آمریکا برای مقابله با هوآوی در جهت محدود ساختن هرچه بیشتر این شرکت چینی است. پیش‌ازاین مقامات آمریکایی این شرکت چینی را متهم به همکاری با دولت این کشور و در اختیار گذاشتن اطلاعات امنیتی کاربران به آن‌ها کرده است. البته هوآوی بارها و بارها این اتهامات را رد کرده است.

این گزارش همچنین اعلام کرده است که اشخاصی که تا به امروز از گوشی‌های هوآوی و نرم‌افزارهای شرکت فیس‌بوک استفاده کرده‌اند کماکان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. نکته دیگری که وجود دارد این هست که گوشی‌های جدیدی که از کارخانه هوآوی وارد بازار می‌شوند حتی به گوگل هم دسترسی ندارند. به دنبال این قضیه دسترسی هوآوی به اندروید، اینتل، کوآلکام و دیگر سازندگان چیپ نیز قطع می‌شود.

این روزها این شرکت بزرگ چینی به دنبال رسیدن راهی برای حل مشکلات و محدودیت‌های به وجود آمده است به‌خصوص در بخش فروش گوشی‌های هوشمند که در سال گذشته توانسته است بیشتر درآمد شرکت را تأمین کند.

منبع: Engadget

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن