ارزهای دیجیتالهمه عناوین

فیسبوک درصدد استفاده از استارت‌آپ های بلاک‌چینی

طبق گزارش Cheddar در ۴ فوریه، شبکه اجتماعی فیسبوکی در نخستین مرحله از جذب پروژه های تحت بلاک‌چین، استارت‌آپ چین اسپیس(Chainspace) را جذب کرده است.

منابع به رسانه‌ی Cheddar اعلام کردند که فیس‌بوک که فیسبوک استارت آپ چین اسپیس را جذب کرده است. این تصمیم بیشتر به خاطر علاقه به تیم و مهارت های این شرکت بوده تا خدمات خدمات و محصولاتی که ارائه می دهد.
به گفته‌ی Cheddar، از میان پنج محققی که بر روی وایت‌پیپر چین اسپیس کار کردند، چهار محقق به تیم فیس‌بوک ملحق خواهند شد. یک سخنگئی فیس بوک به پادار گفت:

با وجود اینکه غول رسانه اجتماعی(فیس‌بوک)، محققان جدیدی را جذب کرده است اما هیچ یک از فناوری های مربوط به شرکت Chainspace را بدست نیاورده است.

طبق اعلام وبسایت چین اسپیس، این استارت‌آپ که توسط گروهی از محققان دانشگاه لندن تاسیس شده است، بر روی مشکل مقیاس پذیری بلاک‌چین به خصوص اعمال روش های شاردینگ بر روی قرارادهای هوشمند کار می کنند.در حالی که بسیاری از حامیان بلاک‌چین، این فناوری را به دلیل امنیت و اعتماد سازی نسبت به پردازش تراکنش ها ستایس می کنند، هنوز همانند پرداخت های سنتی نظیر ویزا و پی پال مقیاس پذیری مورد قبول را بدست نیاورده است.
در حال حاضر تعداد تراکنش ها در هر ثانیه در شبکه بیت‌کوین بین ۲ الی ۱۸ عدد متغیر است،در حالی که ویزا قادر به پردازش ۲هزار تراکنش در هر ثانیه و پی‌پال ۱۱۵ تراکنش در هر ثانیه است.
شاردینگ بوسیله قدرت پردازش چندین ماشین در شبکه کار می کند و باعث تقسیم کار تراکنش‌ها می شود. مکانیزم شاردینگ به این صورت است که به طور خودکار شبکه را به بخش های کوچک‌تری تقسیم می کند و یا به عبارتی بخش هایی که در آن پروتکل اجماع انجام می شود را به بخش های کوچکتر تکه تکه می کند.
با پردازش موازی، چنین شبکه ای قادربه پردازش ۱۰۰ ها تراکنش در ثانیه در هر بخش یا تکه خواهد بود. بنابراین مقیاس‌پذیری در شبکه بلاک‌چین افزایش خواهد یافت.
اخییدر اواخر سال ۲۰۱۸، فیس بوک عناوین مربوط به پنج موقعیت شغلی در حوزه‌ی بلاک چین را در صفحه‌ی مربوط به مشاغل خود وارد کرد. این موقعیت‌های شغلی در سمت‌های، دو مهندس نرم‌افزار، یک دانشمند داده و یک مهندس داده در دفتر مرکزی فیس بوک در Menlo Park کالیفرنیا بوده است.
در اوایل ماه می ۲۰۱۸، دیوید مارکوس (David Marcus)، رئیس پیام‌رسان فیس‌بوک که از اعضای سابق هیئت مدیره صرافی و خدمات کیف پول Coinbase نیز بوده اعلام کرد که این شرکت تیمی برای استفاده از فناوری بلاک چین به بهترین نحو در فیس بوک تشکیل داده است. این گروه ابتدا در پلتفرم برنامه‌نویسی (scratch) فیس بوک، تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن