ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ادعای یک مجله فناوری در مورد قابل هک بودن بلاک‌چین

مجله فناوری MIT با انتشار مقاله ای در ۱۹ فوریه ادعا می‌کند، فن‌آوری بلاک‌چین همچنان در مقابل هک‌ها آسیب پذیر است. این مجله در اختیار موسسه فنآوری ماساچوست آمریکا می باشد.

این مجله تاکید کرد که تکنولوژی بلاک‌چین یک سیستم اقتصاد ییچیده را عرضه می کند که به رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی انسان بستگی دارد. این مقاله به آسیب‌پذیری پرداخت ها و به نقایص متعدد امنیتی اشاره می‌کند، که از زمان ظهور رمزنگاری در قراردادهای هوشمند و پلتفرم های رمز‌ارزی بوجود آمده است.

این بررسی در ادامه، شرایطی را که موجب آسیب‌پذیری تکنولوژی بلاکچین می‌گردد از جمله باگ های غیر معمول در سیستم و عامل انسانی را بر می‌شمارد. این مجله اعلام کرد:

 

به‌طور خلاصه، اگرچه تکنولوژی بلاکچین مدتهاست برای امنیت آن مورد توجه قرار گرفته است، ولی در شرایط مشخصی می‌تواند کاملا آسیب پذیر باشد. گاهی اوقات اجرای ضعیف و یا اشکالات نرم افزاری ناخواسته می‌تواند دلیلی برای عدم امنیت این شبکه باشد. در زمان‌های دیگر، این فن‌‌آوری در منطقه‌ی خاکستری قرار دارد[عدم اطمینان از امنیت یا نا امنی این شبکه]؛ نتیجه‌ی تعاملات پیچیده کدها، اقتصاد بلاکچینی و حرص و جاه‌طلبی انسان است.

 

این مقاله‌ در ادامه به برنامه‌هایی که توسط کمپانی‌های بلاکچینی و رمزارزی ارائه شده‌اند و به هکر‌های کلاه سفید اجازه می‌دهند با گزارش نقص امنیتی مشخص در یک پلتفرم خاص، پاداش دریافت کنند، اشاره می‌کند.

طبق گزارش TheNextWeb، هکرهای سفید در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۷۸ هزار دلار با گزارش باگ ها در حوزه رمزارز بدست آوردند.

 

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن