ارزهای دیجیتالهمه عناوین

مالزی به دنبال استفاده از فناوری بلاک‌چین در صنعت کشاورزی

طبق گزارش روزنامه محلی The Star در تاریخ ۱ مارس (۱۰اسفند)، ایالت Penang مالزی درصدد استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین در زنجیره تأمین محصولات کشاورزی و غذایی است.

برپایه اعلام معاون وزیر کشاورزی این کشور ( آقای Sim Tze Tzin) و با استناد به روزنامه The Star، از این فناوری برای کاربردهای گوناگونی می‌شود استفاده کرد. برای مثال، مصرف‌کنندگان می‌توانند از اصالت یک محصول با اسکن کدهای آن اطمینان حاصل کنند. همچنین این صنعت قادر خواهد بود به مصرف‌کنندگان در خصوص شیوع بیماری خای خطرناک مواد غذایی هشدار دهد.

وزیر مالزی عنوان کرد که مزیت استفاده از بلاک‌چین این است که داده‌های ذخیره‌شده در یک شبکه غیرمتمرکز قابل‌تغییر نمی‌باشد. بعلاوه، او معتقد است بلاک‌چین به بهبود امنیت کمک خواهد کرد، همچنین هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و واسطه‌ها حذف می‌شوند.

این مقام مالزیایی زمان و چارچوب مشخصی برای راه‌اندازی این پروژه اعلام نکرده است، همچنین مشخص نکرده است آیا این کشور برای توسعه اکوسیستم متمرکز خود با شرکت‌های رمزنگاری و استارتاپ همکاری خواهد کرد یا خیر؟

طبق گزارش‌های قبلی، فرانسه نیز در حال بررسی اجرای بلاک چین در صنعت کشاورزی در سطح دولتی می‌باشد. در این هفته، رئیس‌جمهور فرانسه، Emmanuel Macron، خواستار اتحاد میان کشورهای اروپایی برای مبارزه با بازارهای جهانی در چین، روسیه و ایالات‌متحده شد.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن