ارزهای دیجیتالهمه عناوین

مذاکره ایران با ۸ کشور برای استفاده از رمز ارزها

طبق گزارش روزنامه Tehran Times در ژانویه ۲۸، ایران در حال مذاکره با ۸ کشور برای نقل و انتقالات پول با ارز دیجیتال می باشد.

ایران تاکنون با کشور های سوئیس، جنوب آفریقا، فرانسه، انگلیس،روسیه،اتریش، آبمان و بوسنی وارد مذاکره شده است .اما هنوز مشخص نشده است که اخبار منتشر شده مربوط به راه اندازی رمزارز ملی جدید ایران می باشد یا خیر. اما طبق گزارش ها، اره اندازی ارزهای دیجیتال در ایران به منظور دور زدن تحریم های ایلات متحده علیه این کشور انجام گرفته است.دولت آمریکا هشدار داده است که شرکت هایی که به ایران در دور زدن تحریم ها کمک کنند، مجاراتی سخت در نظر خواهد گرفت. برای مثال یک مدیر ارشد مالی شرکت هواوی در کاندا به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران بازداشت شد.

طبق گزارش کوین تلگراف، ایران ممکن است در هشتمین کنفرانش بانکداری الکترونیک که در تهران برگزار می شود از ارز دیجیتال خود رونمایی کند. این رمز ارز جدید می تواند جایگزینی برای Swift باشد.

ایران اولین کشوری نیست که از ارزهای رمزپایه برای دور زدن تحریم ها استفاده می کند. ونزوئلا رمز ارزی با پشتوانه نفت به نام پترو ارائه کرده است کع اقتصاد خود را احیا و از محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا جلوگیری کند. اما ظاهرا تلاش آن ها بی فایده بوده است.

در همین بین، روسیه در نظر دارد جهت مقابله با تحریم هایی که این کشور را نیز تحت تاثیر قرار داده است، یک ارز دیجیتال منطقه ای میان اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) راه اندازی کند.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن