ارزهای دیجیتالهمه عناوین

مسکو به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین در رای گیری الکترونیکی در انتخابات پارلمانی

طبق خبرگزاری Tass در روز ۲۶ فوریه، شورای شهر مسکو لایحه‌ای را برای به‌کارگیری تکنولوژی بلاک چین در سیستم رأی‌گیری الکترونیکی ارائه کرده است.

The Moscow City Duma، یک پارلمان محلی در پایتخت روسیه، در نظر دارد از این فرآیند و نتایج رأی‌گیری الکترونیکی در انتخابات آتی از طریق استفاده از فناوری بلاک چین حمایت کند.این خبر توسط یکی از نویسندگان لایحه مربوطه، یعنی Dmitry Vyatkin، نماینده حزب حاکم اتحادیه روسیه، اعلام شد.

Vyatkin تأکید کرد که این فن‌آوری اجازه ذخیره‌سازی جداگانه داده‌های شخصی رأی‌دهندگان و نتایج رأی‌گیری را می‌دهد و افزود که اتصال آن‌ها غیرممکن خواهد بود. وی همچنین تأکید کرد که این شیوه به جلوگیری از تقلب در انتخابات کمک خواهد کرد که این نماینده آن را فناوری‌های انتخابات کثیف نامید.

همان‌طور که قبلاً در روز ۱۸ دسامبر گزارش داده شد، روسیه یک انتخابات منطقه‌ای موفق به همراه ۴۰٫۰۰۰ شرکت‌کننده از طریق سیستم رأی‌گیری الکترونیکی بلاک چین موسوم به Polys که توسط آزمایشگاه Kaspersky در سال ۲۰۱۷ توسعه داده شده بود را انجام داد.

ماه گذشته، شرکت ملی الکترونیک و مرکز فناوری‌های کامپیوتر تایلند نیز اعلام کرد که توسعه سیستم رأی‌گیری الکترونیکی با استفاده از فن‌آوری بلاک چین را پشتیبانی خواهد کرد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن