تکنیلوموبایلهمه عناوینویدئو

مشکل حسگر اثر انگشت گلکسی  S10 و Note10 جدی است

هفته گذشته اخباری درباره‌ی مشکلات حسگر اثر انگشت اولتراسونیک زیر صفحه گلکسی S10 به بیرون درز کرد، که نشان می داد گوشی با انگشت های که ثبت نشده اند نیز قفل گشایی می‌شود. این مشکل مشابه که در گوشی های گلکسی S10+ و خانواده Note10 توجهات بیشتری را معطوف خود کرده است.

سامسونگ با صدور بیانیه رسمی در مورد این موضوع ادعا کرد که : “صفحه محافظ سیلیکونی خاصی موجب این مشکل می‌شود، از این نوع محافظ ها استفاده نکنید و اثر انگشت خودتان را بدون محافظ صفحه نمایش ذخیره کنید، و از محافظ‌های رسمی خودِ سامسونگ استفاده کنند.

در باره ی همین موضوع یکی از کاربران گلکسی نوت ۱۰ با انتشار ویدئویی نشان داد می‌تواند به‌راحتی حسگر اثرانگشت این گوشی را دور بزند. کاربر مذکور قطعه‌ای کوچک از جنس TPU را روی حسگر اثرانگشت نوت ۱۰ قرار داد و در کمال تعجب، گوشی قفل را بازکرد. این موضوع نشان می‌دهد آسیب‌پذیری حسگر اثرانگشت نوت ۱۰ و اس ۱۰ ممکن است جدی‌تر از حد تصور باشد. درواقع، این مشکل فقط به آن دسته از اثرانگشت‌هایی محدود نیست که ازطریق محافظ سیلیکونی صفحه‌نمایش روی حسگر قرار داده شده‌اند.

در ویدئو بالا می‌بینیم، گوشی گلکسی نوت ۱۰ این کاربر محافظ صفحه‌نمایش ندارد و همین طور، او برای انجام این آزمایش انگشت‌ شست و اشاره‌اش را در گوشی مجددا ثبت می‌کند. در دقیقه‌ی ۱:۲۲ از ویدئو بالا، کاربر قطعه‌ی TPU را روی قسمت پایینی نمایشگر و انگشت وسطش را روی آن قرار می‌دهد و حسگر اثرانگشت گوشی از همین طریق گول می‌خورد. به‌عبارت‌دیگر، حسگر اثرانگشت نوت ۱۰ از همین طریق فکر می‌کند انگشت وسط کاربر، انگشت اشاره‌ی چپ او است و با اتکا به همین موضوع قفل را بازمی‌کند.

این روش به‌دفعات برای انگشت‌های دیگر نیز تکرار می‌شود و حسگر اثرانگشت گلکسی نوت ۱۰ هربار گول می‌خورد. آزمایش بالا روی مدلی از گلکسی نوت ۱۰ انجام شده است که از تراشه‌ی اکسینوس استفاده می‌کند، نه اسنپدراگون. بنابراین؛ فعلا نمی‌دانیم مدل‌های مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون کوالکام نیز با چنین مشکلی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند یا خیر.

سامسونگ اخیرا به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای مدل اکسینوس گلکسی نوت ۱۰ پلاس ۵G منتشر کرد که بهبودهای خاصی در حسگر اثرانگشت گوشی اعمال می‌کند. پیش‌بینی می‌کنیم کره‌ای‌ها به‌زودی به‌روزرسانی مشابهی برای گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ نیز منتشر کنند.

منبع: gsmarena

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن