فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

اینستاگرام راه جدید را برای مقابله با نظرات توهین آمیز ارائه کرد

اینستاگرام ویژگی جدیدی را به کمک هوش مصنوعی برای فیلتر کردن نظرات توهین آمیز زیر پست ها ارائه کرده است.

همواره تولید کامنت ها و نظرات توهین آمیز در شبکه های مجازی از معضلات این حوزه بوده است، چند سال است که اینستاگرام در حال تلاش است تا با کمک فناوری های جدید و هوش مصنوعی تولید این دست از نا اخلاقی ها را در شبکه اجتماعی خود به حداقل برساند، این موضوع، از اهمیت خاصی برای نوجوانان برخوردار است، چراکه آن ها نسبت به سایر کاربران آسیب پذیرتر هستند. به همین منظور اینستاگرام از دو قابلیت جدیداین اپ رونمایی کرده است با ما در تکنیلو همراه باشید تا به بررسی و نحوه استفاده از این دو ویژگی جدید و کاربردی بپردازیم.

اولین ویژگی که استفاده مستقیمی از هوش مصنوعی دارد زمانی فعال می شود که یک کاربر چند کامنت اهانت آمیز پشت سر هم بگذارد، اپلیکیشن به طور خودکار از وی می خواهد تا درباره ارسال آن، تجدیدنظر کند. (یک ثانیه برای تجدیدنظر در پست محتوا فرصت دارند)

با این کار به کاربر فرصتی داده می شود تا در اظهار نظر خود بازنگری کند و یا آن را پاک کند و به مرور کاربران ترغیب خواهند شد تا در نوشته های خود کمتر از کلمات اهانت آمیز و خشن استفاده کنند، همچنین اینستاگرام امروز در خبری مجزا اعلام کرد در حال کار روی قابلیت جدیدی برای بهبود هوش مصنوعی و پرچم‌گذاری کامنت‌ها‌ی اهانت‌آمیز است.

ویژگی جدید‌تر که هنوز به اپلیکیشن اضافه نشده ولی توسط اینستاگرام رونمایی شده است قابلیت Restrict است، در صورت اعمال این ویژگی روی یک کاربر، تنها آن کاربر خاص می تواند نظرات ارسال شده خودش را مشاهده کند. البته کاربر اهانت کننده به هیچ وجه نمی تواند از توقیف شدن خود مطلع شود. به این ترتیب هیچ کس شاهد نظرات توهین آمیز وی نخواهد بود. این کار از انجام اقدامات متقابل توسط کاربر توقیف شده جلوگیری می کند. با استفاده از ویژگی Restrict، این دسته از کاربران دیگر قادر نیستند تا از وضعیت آنلاین بودن شما و یا خواندن پیام ها اطلاع یابند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن