ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ممنوعیت استفاده از خودپرداز‌های بیت‌کوین در کانادا

شهر ونکوور کانادا در حال بررسی قانون منع استفاده از ماشین‌های خودپرداز بیت‌کوین در این شهر است. به گفته مقامات قانونی این شهر این ممنوعیت برای مقابله با پول‌شویی صورت خواهد پذیرفت. این خبر که توسط خبرگزاری Next Web مخابره شده است ادعا می‌کند که نفر اول پیشگام برای این اقدام شخص شهردار ونکوور است.

“کندی استوارت” شهردار فعلی ونکوور کانادا طرح ممنوعیت کامل استفاده از ATM های بیت‌کوین را مطرح کرده و دلیل اصلی آن را افزایش رو به افزون جرائم مرتبط با پول‌شویی عنوان کرده است. مقامات قضایی این شهر طی گزارشی اعلام کرده‌اند که در سال جاری ۸۴۰ مورد جرم مرتبط با ارزهای دیجیتال و ATM  های بیت‌کوین اعلام‌شده است که در مقایسه با سال گذشته ۳ برابر افزایش داشته است.

قانون ممنوعیت استفاده از خودپردازهای بیت‌کوینی قرار است در شهرهای ونکوور و ریچموند سیتی اجرایی شود؛ این در حالی است که دیگر مناطق کشور کانادا نیز دراین‌باره اعلام‌خطر و نیاز کرده‌اند. به‌طور مثال منطقه بریتیش کلمبیا در حال بررسی قوانین سخت‌گیرانه‌تری در قبال جرم پول‌شویی در این کشور است.

طبق گزارش وب‌سایت معتبر CoinATMRadar تعداد ۶۹۴ خودپرداز رمزارزی در کشور کانادا وجود دارد که ۷۶ عدد از آن‌ها در ونکوور واقع می‌باشد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن