ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ممنوعیت رمز ارزها در مصر برداشته می‌شود

به نظر می‌رسد کشور مصر در حال تغییر اساسی در قانون‌گذاری‌های مرتبط به رمز ارزها و دنیای دیجیتال است به‌طوری‌که این کشور به‌تازگی محدودیت‌های فعالیت ارزهای دیجیتال را برداشته و به شرکت‌های رمزارزی دارای مجوز اجازه فعالیت می‌دهد.

 

 

طبق گفته یکی از منابع آگاه در آژانس خبری خاورمیانه (middle East Agency)، پیش قانونی در این کشور تنظیم‌شده است که در صورت تصویب زین پس تنها شرکت‌هایی نمی‌توانند در حوزه رمز ارزها فعالیت کنند که مجوز ندارند. این در صورتی است که تا قبل از این فعالیت تمامی شرکت‌ها در این حوزه با ممنوعیت مواجه بودند. ممنوعیت رمز ارزها نیز طبق نظر مراجع دینی این کشور صورت می‌پذیرفته است.

 

 

شوقی إبراهیم عبدالکریم علّام، مفتی اعظم مصر اوایل سال گذشته میلادی دراین‌باره این‌طور اظهارنظر کرده بود که فناوری جدید بلاک‌چین و رمز ارزها باید مطابق با قوانین مالیاتی، مبارزه با پول‌شویی و دیگر فعالیت‌های خرابکارانه باشد؛ ضمن این‌که نوسانات شدید ارزشی رمز ارزها از دیگر نگرانی‌های وی بوده است. به‌هرحال با توجه به این‌که طی ماه‌های اخیر کشورهای همسایه در مورد این فناوری مطالعات بسیاری انجام داده‌اند دولت مصر نیز تصمیم به مسامحه گرفته است.

طبق لایحه‌ای که در بالا عرض شد، به هیئت مدیران بانک مرکزی مصر (CBE) اجازه می‌دهد تا ملزومات رمز ارزها را شناسایی و برای فعالیت آن‌ها قانون‌گذاری کند (پیش‌نویس این لایحه هنوز برای عموم منتشر نشده است). البته قبل از این اتفاق نیز کشور مصر سال‌هاست که در مورد قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال بحث دارد.

 

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن