آموزشیتکنیلوهمه عناوین

مهلت فعال‌سازی رمز پویا تمدید شد

طبق بیانیه‌های بانک مرکزی، قرار بود رمز ایستا یا رمز دوم کارت‌های بانکی از اول دی‌ماه برای تمامی دارندگان حساب‌های بانکی غیرفعال شود و تمامی خریدهای اینترنتی تنها از طریق رمز پویا انجام شود، اما اکنون طبق آخرین اخبار منتشرشده قرار است این کار به‌صورت تدریجی و تا پایان دی‌ماه برای همه بانک‌ها انجام شود و تا پایان این پروسه رمز ایستا کاربران فعال خواهد ماند.

رمز یک‌بارمصرف بانکی (پویا) بعد از مدت‌ها درنهایت به مرحله عملیاتی خود نزدیک شده ولی با توجه به برخی انتقادات و درخواست‌های مکرر بانک‌ها، قرار بر این شده تا پیاده‌سازی این سیستم ایمنی به‌صورت یک‌باره و آنی از امروز آغاز نشود و بانک مرکزی مرحله‌به‌مرحله پیش برود. گزارش‌ها حکایت از این دارد که تا هفتم دی‌ماه، یکی از بانک‌های بزرگ کشور این سیستم را پیاده‌سازی خواهد کرد و در ادامه تا پایان دی‌ماه تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به این سیستم مجهز خواهند شد.

بانک مرکزی در بیانیه جدید خود اعلام کرده که خرید و پرداخت‌های اینترنتی در حال حاضر با رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن های تولید رمز پویا قابل انجام است و همچنین رمز دوم ایستا برای هم‌وطنانی که تاکنون رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند قابل‌استفاده است.

همچنین با توجه به بیانیه اخیر روابط عمومی بانک مرکزی، استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم بانکی (پویا) نیز به‌صورت الزامی در همه بانک‌ها اجرا خواهد شد تا تمامی دارندگان موبایل‌های ساده و هوشمند بتوانند از خدمات این نوع رمز بانکی استفاده نمایند؛ گفتنی است پیش‌ازاین بسیاری از بانک‌ها صرفاً به ارائه اپلیکیشن برای کارایی رمز یک‌بارمصرف بانکی روی آورده بودند و خبری از خدمات پیامکی در سرویس‌های آنان نبود.

اگر شما هم هنوز اقدام به فعال‌سازی رمز پویا خود نکرده‌اید می‌توانید آموزش کامل این مقاله را در تکنیلو مشاهده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن