علمیهمه عناوین

مومیایی ۲۰۰۰ ساله مادر و بچه در مصر!

باستان‌شناسان ایتالیایی که در مقبره‌های تاریخی جنوب مصر مشغول فعالیت هستند توانسته‌اند به‌تازگی ۳۰۰ مقبره در این منطقه پیدا کنند که هرکدام از آن‌ها می‌تواند اصطلاحاً خوراک یک موزه را تأمین کند. با پژوهشکده فناوری‌های نوین “تکنیلو” همراه باشید تا به مقاله‌ای متفاوت از خبرگزاری دیلی میل بپردازیم.

روز گذشته باستان‌شناسان ایتالیایی و مصری در شهر آسوان جنوب کشور مصر یک مومیایی بسیار باارزش پیدا کردد. مومیایی یک مادر و بچه که به دوران امپراتوری الکساندر روم در سال ۳۳۲ قبل از میلاد حضرت مسیح برمی‌گردد. باستان‌شناسان ایتالیایی به‌تازگی توانسته‌اند در این شهر تاریخی ۳۰۰ مقبره کشف کنند که همگی مملو از مومیایی‌های باستانی و اجناس و کالاهای باارزش زمان روم یونان است.

 

 

به گفته کارشناسان باستان‌شناس این بقایای پیداشده به ۲۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد که ارزش‌گذاری روی آن‌ها را بسیار سخت می‌کند. در این مقبره به همراه مومیایی مادر و بچه ۲۸ جنس دیگر ازجمله مجسمه پرنده‌ای که سر انسان دارد، چندین گلدان و چیزهایی دیگر پیداشده است.

 

 

در پایین تصویری از ورودی این مقبره را مشاهده می‌کنید

در تصویر پایین مجسمه پیداشده در این مقبره را می‌بینیم که سرش تصویر یک انسان است. در روم باستان حکاکی تصویر انسان‌های فوت‌شده روی بدن یک پرنده به معنای پرواز آن از مقبره برای رسیدن به ذات وجودی آن در زندگی بعد از مرگ است.

تصویر پایین کتیبه‌ای را می‌بینید که در این مقبره پیداشده و روی آن متنی قرار دارد که بعد از بررسی‌ها نشان داد نام صاحب مقبره و افرادی که ظاهراً در حال ستایش خداوند هستند را حک کرده‌اند. نام صاحب مقبره تی.جِی.تی (Tjt) می‌باشد.

 

این مقبره‌ها به دوران فرمانروایی الکساندر برمی‌گردد که برای کشورگشایی‌های گسترده خود ارتش اش را از روم به مصر، امپراتوری ایران و حتی هند رسانده بود. طبق کتب تاریخی، الکساندر در دوره خود توانست پیروزی و کشورگشایی‌های گسترده‌ای انجام دهد تا جاییکه وی در یونان الکساندر کبیر نامیده می‌شود. در پایین تصویری از مجسمه ساخته‌شده از وی را مشاهده می‌کنیم.

 

منبع: دیلی‌میل     

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن