فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

نسل جدید اپلیکیشن‌های موبایلی با استفاده از هوش مصنوعی

بالاخره به دوره‌ای رسیدیم که می‌توانید عکس سلفی بگیرید و خودتان در تصویر نباشید. Bye bye Camera نام اپلیکیشن iOS هست که توانسته این امکان را به انسان بدهد که بعد از عکس گرفتن تصویر خود یا هر شخص دیگری را از آن تصویر حذف کند. این صحبت “داماجانسکی” یکی از توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن در شهر نیویورک است که این اپلیکیشن را ساخته‌شده برای “جهان بعد از انسان” نامیده است. اما چرا جهان بعد از انسان؟؟

این اتفاق به این دلیل است که این اپلیکیشن از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا انسان‌ها را از تصاویر حذف و جای خالی آن‌ها را مطابق با زمینه آن رنگ‌آمیزی می‌کند.

موضوع طنز و خنده‌داری که این روزها در مورد این نرم‌افزار مطرح می‌شود این است که می‌گویند الآن دیگر می‌توانیم سلفی بگیریم و خودمان در آن حضور نداشته باشیم.

قیمت فعلی این اپ در اپ استور  ۲٫۹۹ دلار عنوان‌شده است و البته باید این هشدار را به شما بدهیم که به‌طور حتم این اپلیکیشن بی‌ایراد نیست. به‌طور مثال هوش مصنوعی که انسان را از تصویر حذف می‌کند می‌بایست جای خالی را با تصویر زمینه اصلاح کند که این مهم دارای نقص‌هایی می‌باشد.

درنتیجه پیشنهاد می‌شود تا ارتقای بیشتر این اپلیکیشن اگر کیفیت حذف انسان‌ها از عکس‌هایتان اهمیت زیادی دارد کماکان از فتوشاپ استفاده کنید.

نکته مهمی که در رابطه با این اپلیکیشن و اپلیکیشن های مشابه وجود دارد آینده آن‌ها است. اگر به سال ۲۰۱۷ برگردیم نرم‌افزار FaceApp را به خاطر می‌‎آوریم که از “ماشین لرنینگ” استفاده می‌کرد تا ظواهر چهره و سن انسان‌ها را تغییر دهد. دنیای هوش مصنوعی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است، یا باید خود را با آن تطابق دهیم و یا از آن جا بمانیم.

هوش مصنوعی

منبع: TheVerge

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن