ارزهای دیجیتالهمه عناوین

نفوذ سایبری به یک صرافی کارگزار اسرائیلی

کوین‌ماما (صرافی کارگزار اسرائیلی) که به کاربران اجازه خرید بیت‌کوین و اتریوم را توسط کارت اعتباری میسر می‌سازد، مورد یک نفوذ سایبری قرار گرفته است. این خبر در تاریخ ۱۵ فوریه توسط یک شرکت رسمی اعلام شد که طبق این خبر حدود ۴۵۰ هزار از کاربران این صرافی مورد حمله سایبری نفوذ قرار گرفتند.

این رخنه سایبری بخشی از یک هک بزرگ است که ۲۴ شرکت و در مجموع ۷۴۷ میلیون رکورد- از جمله بازی‌ها، وبسایت های ویدیئو و رزرو سفر را تحت تاثیر قرار  داده است. Coinmamaاعلام کرده است، لیستی حدود ۴۵۰ هزار آدرس ایمیل و پسوورد های هش را که قبل از آگوست ۲۰۱۷ ثیت شده اند، در فضای دارک‌وب منتشر شده است:

از زمان ۱۵ فوریه ۲۰۱۹، هیچ شواهدی از استفاده‌س این اطلاعات توسط این مجرمین وجود نداشته است، با توجه به ماهیت داده های منتشر شده، دلیل دیگری وجود ندارد که دیگر سیستم های Coinmama آسیب دیده باشند. کوین‌ماما اطلاعات کارت اعتباری را ذخیره نمی کند.

تیم کوین‌ماما تمام تلاش خود را برای بررسی حساب کاربران قرارداده است تا پسورد لاگین کاربران را بازیابی و تنظیم مجدد کنند. همچنین سیستم هایی جدیدی برای شناسایی فعالیت ها و دسترسی های غیرمجاز در دستور کار این پلتفرم قرار گرفته است. با وجود اینکه این رخنه نه تنها کوین‌ماما را تحت تاثیر قرار داده است، بلکه بخش گسترده ای از شرکت هایی که در بخش رمزنگاری فعالیت نداشته اند نیز مورد حمله قرار گرفتند.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن