فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

هوآوی برند جدیدی را برای سیستم‌عامل خود در اروپا ثبت کرد

اطلاعات جدید منتشرشده است که نشان می‌دهد هوآوی در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا نام تجاری هارمونی (Harmony) را برای سیستم‌عامل مختص گوشی‌ها و کامپیوترها ثبت کرده است. این ثبت در تاریخ ۱۲ ژوئیه انجام‌شده و هنوز فرایند آن در حال بررسی است.

پیش‌ازاین هم خبرهایی در مورد نام این سیستم‌عامل منتشرشده که تا حالا به نام‌های Ark و HongMeng اشاره‌شده و اگر اطلاعات فوق را کنار هم قرار دهیم شاید هوآوی تصمیم دارد برای هر منطقه نام متمایزی برای سیستم‌عامل خود در نظر بگیرد.

به گفته هوآوی ساخت این سیستم از سال ۲۰۱۵ کلید خورده است و اکنون به دلیل بالا گرفتن تنش‌ها میان هوآوی و دولت امریکا این شرکت تلاش می‌کند تا باعرضه یک سیستم‌عامل اختصاصی از شر وابستگی‌ها خلاص شود. به دلیل وجود این تحریم، هوآوی نمی‌تواند از اندروید و ویندوز استفاده کند و اگرچه گفته می‌شود دولت آمریکا تحریم‌ها را برای این شرکت تا حدی برداشته است، ولی درهرصورت این غول تکنولوژی قصد ندارد سرعت برنامه‌های مربوط به توسعه سیستم‌عامل اختصاصی را کاهش دهد.

شایعات از احتمال عرضه این سیستم‌عامل با حدود یک‌میلیون گوشی این کمپانی در پاییز امسال خبر می‌دهند، در همین حین، مدیرعامل هوآوی این ادعا را مطرح کرده که سیستم‌عامل HongMeng سریع‌تر از اندروید است و به‌غیراز گوشی‌ها، از آن می‌توان برای روترها و دیتاسنترها هم استفاده کرد. به‌هرحال باید به انتظار نشست و دید آینده گجت های هوشمند هوآوی چه خواهد شد.

منبع: gsmarena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن