فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

هشدار چین به شرکت‌های فناوری و تبعات همکاری با تحریم‌های آمریکا

تقابل یا بهتر بگیم جنگ تکنولوژی بین آمریکا و چین همچنان ادامه داشته و هر چه جلوتر می‌رویم التهاب آن بیشتر می‌شود. در تازه‌ترین اقدام دولت چین به شرکت‌های فعال در حوزه فناوری هشدار داده است که در صورت همکاری با تحریم‌های آمریکا علیه شرکت هوآوی تبعات سنگینی خواهند دید. به گزارش خبرگزاری نیویورک‌تایمز، دولت چین لیست سیاهی از این شرکت‌ها تهیه‌کرده تا در صورت لزوم علیه آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

در گزارش تایمز آمده است که هشدارهای چین برآیند جلسات متعددی است که طی هفته گذشته برگزارشده است. اعضای حاضر در جلسات برگزارشده شامل افرادی از وزارت صنعت و بازرگانی، فناوری اطلاعات و کمیسیون اصلاح و توسعه کشور چین بوده‌اند. همچنین تعدادی از بازرگانان بزرگ کشور نیز در این نشست حضور داشتند. طبق گفته دو تن از افرادی که در جلسات حضورداشته‌اند هنوز اسامی شرکت‌های قرارگرفته در لیست سیاه دولت چین اعلام ‌نشده است اما این شرکت‌ها همگی از غول‌های فعال در حوزه تکنولوژی هستند.

دولت چین همچنین شرکت‌های آمریکایی را تهدید کرد که در صورت تغییر مقصد محصولاتشان از چین به دیگر کشورها با عواقب نامساعدی مواجه خواهند شد؛ همچنین چین به دنبال قطع صادرات فناوری به آمریکا است. دولت چین از این شرکت‌ها خواسته تا علیه تلاش‌های ترامپ لابی کرده و از وی پیروی نکنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن