موبایلهمه عناوین

هوآوی در آینده‌ای نزدیک کاملاً جای اپل و سامسونگ را خواهد گرفت

شرکت هوآوی باوجود تهدیدهای فراوان و متعدد از سوی آمریکا توانسته است در عرصه‌های مختلف فناوری تولید علم و محصول کند. این شرکت چینی که تا ۵-۶ سال گذشته کسی فکرش را نمی‌کرد در رقابت با غول‌های تکنولوژی دنیا بتواند زنده بماند می‌بینیم که این روزها بیش از هر شرکت دیگری پیشرفت کرده و بازار جهان را با محصولات خود در برگرفته است.

 

 

این روزها شرکت هوآوی ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی دنیا با استفاده از تجهیزات شبکه این شرکت برای نسل ارتباطات بیسیم را ارائه داده است. هر چند روز در خبرگزاری‌های مختلف می‌خوانیم که کشوری دیگر از اروپا به دنبال تجهیزات ۵جی باکیفیت و البته ارزان هوآوی است. در بازار گوشی‌های هوشمند نیز طبق آمار رسمی ارائه‌شده در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ می‌بینیم که هوآوی با فروش ۵۹٫۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند از اپل (۳۶٫۴ میلیون دستگاه) پیشی گرفته و بعد از سامسونگ (۷۱٫۹ میلیون دستگاه) رتبه اول فروشندگان این بازار را در دست دارد.

 

 

اما چرا و چگونه؟

فاکتورهای بسیاری برای کسب موفقیت یک شرکت فناوری در سطح جهانی وجود دارد اما موضوعی که بسیاری از متخصصین امر به آن به‌عنوان فاکتور اصلی رشد سریع هوآوی اذعان دارند R&D است. تحقیق و توسعه بخش مهمی از هر شرکت است که بسته به بودجه کلی شرکت درصد قابل‌توجهی برای این بخش در نظر گرفته می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت هوآوی بیش از هر شرکت دیگری برای بخش R&D خود هزینه کرده است. هوآوی با اختصاص حدود ۲۸ میلیارد دلار بیش از شرکت‌های آلفابت گوگل (۲۱٫۴ میلیارد دلار)، سامسونگ (۲۱ میلیارد دلار) و اپل (۱۴٫۲ میلیارد دلار) برای تحقیق و توسعه خود هزینه کرده است. این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که احتمالاً در سال‌های آینده شرکت چینی هوآوی بتواند با یک سر و گردن اختلاف از رقبای قدرتمند خود فاصله بگیرد.

منبع: تکنیلو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن