خودروهمه عناوین

هوندا خودروی برقی تولید می‌کند

شرکت خودروسازی هوندا از جدیدترین خودروی برقی خود که اندازه‌ای کوچک داشته و البته تحسین‌برانگیز می‌باشد رونمایی کرد. پیش‌ازاین رونمایی این خودرو موردبحث بود چون اطلاعات چندانی در مورد جزئیات آن ارائه نشده بود اما هوندا به‌تازگی جزئیات بیشتری از این خودروی زیبا منتشر کرده است که حتماً برای دوست داران این شرکت خودروسازی دارای جذابیت است.

ازجمله ویژگی‌های این خودرو می‌توان به وجود دوربین در اطراف خودرو به‌جای دوربین‌های روی آینه و پنل داشبورد چوبی از جنس فاکس (Faux-Wood) نام برد. تازه‌ترین اطلاعاتی که از این خودرو ارائه‌شده است وزن آن و ظرفیت باتری‌اش است.

باتری این خودرو در مرکز بدنه زیر خودرو قرارگرفته است تا مرکز گرانش را تا حد امکان پایین آورده و موجب شود وزن خودرو بین چرخ‌های جلو و عقب تقسیم شود. این اتفاق باعث استحکام و ثبات بیشتر ماشین می‌شود.

باتری ۳۵٫۵ kWh لیتیومی این خودرو با کانکشن های نوع ۲AC یا شارژرهایRapid  CCS2 DC شارژ می‌شود. فرآیند شارژ باتری این خودرو به‌مراتب سریع بوده تا حدی که می‌تواند میزان شارژ را در کمتر از ۳۰ دقیقه به میزان ۸۰ درصد برساند.

این خودروی کوچک اما زویایی می‌تواند با سرعت بیش از ۱۲۴ مایل یا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند که بیش‌ازحد انتظار بوده و بسیار خوب قلمداد می‌شود. البته استفاده از این ماشین تنها برای مصافت‌های کم توصیه شده و برای سفرهای طولانی مناسب نمی‌باشد.

هوندا E تا اواخر سال جاری میلادی برای فروش عرضه خواهد شد؛ در حال حاضر نیز اگر ساکن اروپا باشید امکان پیش‌فروش این خودرو  برای شما وجود خواهد داشت.

منبع: Engadget

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن