ارزهای دیجیتالهمه عناوین

هک ۷هزار بیت‌کوینی از بایننس

بایننس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارزی دنیا در روز گذشته ۷ می (۱۷ اردیبهشت) دچار نوعی رخنه امنیتی شد. بایننس اعلام کرده است که هکرها از تاکتیک‌های مختلفی ازجمله فیشینگ و ویروس تلاش کرده اند تا به تعداد زیادی از کدهای ۲FA ، کلیدهای API و اطلاعاتی دیگر دست یابد.

 

 

طبق گفته‌های این صرافی هکرها توانسته‌اند با یک تراکنش میزان ۷۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۴۰ میلیون دلار (در هنگام نگارش این مقاله) را از صرافی بیرون بکشند.

براساس نامه‌ای که توسط مدیرعامل بایننس در وب‌سایت این صرافی منتشرشده است، بیت‌کوین هایی که از صرافی به سرقت برده شده‌اند از کیف پول‌های داغ (Hot Wallet) بیرون کشیده شده که تنها ۲ درصد از تمام دارایی‌های بیت‌کوینی صرافی را شامل می‌شود. چانگ‌پنگ ژائو ادعا کرده است که دیگر کیف پول‌ها تحت تأثیر این اقدام هکری قرار نگرفته‌اند.

 

 

ژائو همچنین اعلام کرده است که تمامی سپرده‌ها به حالت تعلیق درآمده تا شرکت ازلحاظ امنیتی به حالت باثباتی بازگردد؛ او معتقد است این اتفاق تا یک هفته زمان می‌برد. البته تریدینگ همچنان فعال بوده و تریدرها می‌توانند به فعالیتشان ادامه دهند. ژائو همچنین اذعان کرده است:

 

“لطفاً در نظر داشته باشید که هکرها همچنان ممکن است کنترل تعدادی از اکانت ها را در دست داشته و می‌توانند از آن‌ها برای تأثیرگذاری در قیمت رمزارزها استفاده کنند. ما موقعیت را با دقت زیرنظر داریم. البته بر این باوریم که با غیرفعال کردن بازپس‌گیری پول (withdrawal) انگیزه‌ای برای هکرها برای تأثیرگذاری در بازار وجود نخواهد داشت.”

 

ژائو اعلام کرده است که طی ساعت‌های آتی در توییتر حاضر خواهد شد تا به سؤالات کاربران پاسخ دهد.

بایننس از صندوق دارایی‌های امن خود (SAFU) برای پوشش این خسارات استفاده خواهد کرد. این صرافی در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ نوعی بیمه اضطراری برای خود ایجاد کرد تا در چنین شرایطی بتواند مشکلات مالی را به‌راحتی پشت سر بگذارد. بایننس ۱۰ درصد از تمام کارمزدهای تریدینگ را به این صندوق اختصاص می‌دهد.

 

 

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن