موبایلهمه عناوین

واتساپ مشغول کار روی تماس گروهی بیش از ۴ نفر است

در دوران قرنطینه‌ی در پی شیوع ویروس کرونا، استفاده از خدمات ارتباطی آنلاین افزایش‌یافته و مردم برای ارتباط با یکدیگر از تماس‌های گروهی صوتی یا تصویری در شبکه‌های مختلف استفاده می‌کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر‌شده، ظاهراً واتساپ قصد دارد محدودیت‌های تماس‌های گروهی خود را در دستگاه‌های اندروید و iOS برطرف کند و به بیش از چهار کاربر امکان تماس گروهی صوتی و تصویری را دهد.
در‌حال‌حاضر، کاربران واتساپ می‌توانند تماس‌های گروهی خود را حداکثر با چهار کاربر به‌صورت هم‌زمان انجام دهند؛ اما به‌روزرسانی آینده‌ی Whatsapp تعداد شرکت‌کنندگان در هر تماس گروهی را حداقل به ۶ کاربر افزایش خواهد داد. البته هنوز دقیقاً مشخص نیست تعداد کاربران در هر تماس گروهی در واتساپ تا حداکثر چند نفر افزایش یابد؛ اما می‌دانیم این قابلیت هم برای تماس‌های صوتی و هم تماس‌های تصویری ارائه خواهد شد.
این به‌روزرسانی خبر خوشحال‌کننده‌ای برای دو میلیارد نفر کاربر این شبکه‌ی اجتماعی است که ماهانه از قابلیت‌های این پیام‌رسان استفاده می‌کنند و این به‌روزرسانی برای اوضاع‌و‌احوال این روزهای قرنطینه بسیار کاربردی خواهد بود.
باوجود تغییراتی که این اپیدمی جهانی بر روی زندگی همه افراد جهان ایجاد کرده است و همه را خانه‌نشین کرده است، خدمات ارتباطی آنلاین افزایش‌یافته و مردم برای ارتباط با یکدیگر از تماس‌های گروهی صوتی یا تصویری در شبکه‌های مختلف استفاده می‌کنند. اپ هایی مثل گوگل Duo  پیش‌ازاین تعداد افراد شرکت‌کننده در یک تماس ویدئو را تا ۵۰ درصد افزایش داده‌اند. به نظر می‌رسد فیس‌بوک کمپانی مادر واتساپ تصمیم دارد تغییرات مشابهی برای اپلیکیشن خود ایجاد کند.
بر اساس کدهای کشف‌شده در نسخه بتا مشخص است که واتساپ این تغییرات را هم برای تماس تصویری و هم برای تماس صوتی ارائه خواهد کرد و این تغییرات به‌زودی در آخرین نسخه این اپلیکیشن ارائه خواهند شد
به‌هرحال باید منتظر باشیم تا نسخه عمومی  به‌صورت رسمی عرضه شود اما امیدواریم که این تنها یک آپدیت کوچک نباشد و واتساپ تعداد کاربران را از ۴ به۶ و یا چیزی شبیه به این ارتقا ندهد
منبع : gsmarena
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن