ارزهای دیجیتالهمه عناوین

واقعیت افزوده و بلاک‌چین برای هواداران هاکی روی یخ

تیم هاکی روی یخ آمریکا یعنی LA Kings ابزار مبتنی بر بلاک‌چینی برای تشخیص اصالت کالا راه اندازی کرده است. این خبر را سایت رسمی nhl.com عنوان کرده است.

همکاری این تیم با استارتاپ واقعیت افزوده «پرو اِکسپ مِدیا» باعث ایجاد اپلیکیشن واقعیت افزوده احراز اصالتی شده است که راهی را برای

هواداران فراهم کرده است تا بتوانند لوازم مختلفی به همراه احراز کردن اصالت کالا خریداری کنند. در این خبر، جزئیات فنی این اپلیکیشن منتشر نشده است اما در قسمتی آورده است که تست های زیادی را گذرانده است.

معاون ارشد رئیس توسعه تجارت و استراتژی برندینگ تیم King، جاناتان لو در این باره گفته است: LA Kings، به خودش در عرصه نوآوری افتخار می کند و در پی آن است که در این بازار اول باشد و این به اهداف استراتژیک دیجیتالی ما بر می گردد.

لوو در جایی دیگر می گوید:

استفاده و بهره برداری از واقعیت افزوده و بلاک‌چین در دنیای خاطره انگیز ورزش حقیقتا برای اولین بار است که انجام می شود. اما مهم تر از آن این است که لایه های بیشتر امنیت و حفظ اصالت را به هواداران ما عرضه می کند. هوادارانی که جزو مشتریان محصولی شدند که شبیه به بازی کامپیوتری است.

بر خلاف این باشگاه، باشگاه های دیگر جهان تا به حال حرفی از حمایت از هواداران خود با فناوری بلاک‌چین نزده اند. تنها تیم بیسبال لوس آنجلس توکن های مبتنی بر ایتریومی را پارسال راه اندازی کرد.

ورزش نیز یکی از حوزه هایی است که جای کار زیادی دارد تا از قابلیت های بلاک‌چین استفاده کند.

منبع: Cointelegraph

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن