ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ویتالیک بوترین: بیت کوین مانند ماشین حساب و اتریوم مانند یک گوشی هوشمند است

برای ویتالیک بوترین ؛ خالق بزرگترین بلاکچین به عنوان بستری برای برنامه های غیرمترکز؛ اتریوم برتری های زیادی نسبت به بیت کوین دارد. اتریوم که میتوان آن را نسل دوم بلاکچین معرفی کرد، نسبت به بیت کوین که اولین بلاکچین این عرصه است و امروز کمی پیر شده است، دنیای کامل تر و سریع تری را به دنیا نشان داده است. ویتالیک نیز با مثال هایی ملموس و ساده قصد دارد به همین موضوع اشاره کند.

ویتالیک بوترین بیت کوین و اتریوم را با یکدیگر مقایسه می کند و می گوید این دو در مقایسه با یکدیگر مانند ماشین حساب و گوشی هوشمند هستند. در حالیکه یک ماشین حساب می تواند کارهای زیادی انجام دهد؛ یک گوشی هوشمند به لطف برنامه ها و Dapp های گوناگون علاوه بر آن میتواند چهارچوب گسترده تری را برای کاربران مهیا کند:

بیت کوین را میتوان یک ماشین حساب جیبی فرض کرد. با اینکه می تواند کارهای زیادی انجام دهد؛ اما همه نیازهای یک کاربر را برطرف نمی کند. اما اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید، میتوانید ماشین حساب هم به عنوان یکی از برنامه های آن داشته باشید و در کنار آن از برنامه های دیگر استفاده کنید. اپلیکیشنی برای گوش دادن به موزیک، مرورگری برای جستجو در اینترنت و … میتواند یکجا در گوشی هوشمند شما وجود داشته باشد.

اتریوم اخیرا هاردفورکConstantinople خود را انجام داده است و نسخه ۲٫۰ را به جهان معرفی کرده است.این نسخه می تواند نسل جدید از بلاک‌چین با بیش از یک میلیون تراکنش بر ثانیه خواهد بود.

منبع: ethereumworldnews

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن