فناوریگجت های هوشمندهمه عناوین

پتنت جدید سامسونگ نشان از یک گوشی با نمایشگر رولی می دهد

سامسونگ هنوز مشغول کار روی پروژه ای بلند پروازه برای آینده موبایل هاست. تصاویر جدیدترین پتنت ثبت شده سامسونگ نشان می دهد که این کمپانی بدنبال ساخت گوشی با صفحه نمایش رول شدنی است.این پتنت به وسیله Gizmodo کشف شد که در نگاه اول با ظاهر یک موبایل معمولی مواجه هستیم، اما در حقیقت این موبایلی با یک صفحه نمایش رولی در داخل اش است.

موبایلی که در این پتنت می‌بینیم شباهت زیادی به گوشی بلک بری پرایوت دارد با این تفاوت که به جای داشتن یک کیبورد QWERTY کشویی در قسمت پایین یک صفحه نمایش رولی دارد.

صفحه های نمایش رول شدنی مقوله جدیدی نمی باشند. امسال سری تلویزیون های رول شدنی ال‌جی در بازار حضور دارند اما نباید فراموش کنیم که این فناوری نوظهور هنوز در هیچ موبایلی بکار نرفته است، تقریبا ۳ سال پیش در همین ماه بود که سامسونگ در سانفرانسیسکو  برای اولین بار از صفحه نمایشگر اولد ۵٫۷ اینچی با تراکم پیکسل ۳۸۶ ppi رونمایی کرد.

سوالات زیادی پیرامون پتنت ثبتی سامسونگ وجود دارد و اینکه آیا اتفاقی مشابه گلکسی فولد برای بلند پروازی های سامسونگ رخ خواهد داد یا خیر؟

با وجود ثبت این پتنت توسط سامسونگ، بیشتر کارشناسان حوزه تکنولوژی فاصله دنیای گجت های موبایلی تا استفاده از اینگونه فناوری ها را حداقل چند سال دیگر می‌دانند.

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن