تکنیلوموبایلهمه عناوین

پردازنده ۷ نانومتری کایرن ۹۹۰ هوآوی با مودم ۵G یکپارچه رونمایی شد

کمپانی بزرگ موبایل سازی هوآوی در طی برگزاری نمایشگاه ایفا از جدیدترین پردازنده های اختصاصی که با یک مودم ۵G ترکیب شده است، رونمایی کرد.

هوآوی چند سالی است که پردازنده های کایرن خود را در ایفا رونمایی می‌کند، نمایشگاه الکترونیک و لوازم خانگی ایفا از سال ۱۹۲۴ در آلمان راه اندازی شد و در بازه ای از زمان هر دوسال یکبارو از سال ۲۰۰۵ مثل اوایل تاسیس خودش هر ساله در برلین برگزار می‌شود. امسال نیز هوآوی با پرده‌برداری از کرین ۹۹۰، این روال را ادامه داد، این پردازنده در گوشی میت ۳۰ که در تاریخ ۲۸ شهریور رونمایی خواهد شد استفاده شده است. با گسترش شعار های تبلیغاتی کمپانی های بزرگ موبایل سازی بر استفاده از تکنولوژی ۵G، هوآوی برای جا نماندن از این موج تبلیغاتی جدیدترین چیست خود را در دو نسخه‌ی یکپارچه شده با مودم ۴G و ۵G معرفی کرد.

این دو پردازنده جدید به جز مودم های یکپارچه در برخی دیگر مشخصات مثل فرکانس پردازنده ها با یکدیگر تفاوت دارند. پردازنده‌ی Kirin 990 5G طراحی یکپارچه ای دارد و از شبکه‌های Sub-6 GHz 5G استفاده می‌کند، هواوی برای حفظ ابعاد بلوک پردازنده، لیتوگرافی +۷ نانومتری TSMC را در تولید پردازنده‌ی ۵G به‌کار می‌برد.

هوآوی تایید کرده است که Kirin 990 تا به امروز قوی ترین و فشرده ترین پردازنده موبایلی است. این پردازنده ۲۶ درصد از رقیب خود اسنپ دراگون ۸۵۵ و ۳۶ درصد از اگزنیوس ۹۸۲۰ کوچک تر است. نتایج تست گیگ‌بنچ را می توانید در زیر مشاهده کنید:

صرف‌نظر از مودم ۵G، بزرگ‌ترین تغییر در کرین ۹۹۰ به واحد پردازش عصبی (NPU) آن بازمی‌گردد. در‌حالی دو نسل پیشین از پردازنده‌های بالارده‌ی هواوی، معماری شرکت دانش‌بنیان Cambricon Technologies را در بطن واحد NPU‌ خود داشتند، کرین ۹۹۰ نخستین پردازنده‌ی پرچم‌دار چینی‌ها با معماری اختصاصی این شرکت موسوم به داوینچی خواهد بود.

انتظار می‌رود استفاده این چیپست در دیگر برند های هوآوی مثل آنر وسری P از ماه اکتبر آغاز شود.

منبع:  gsmarena

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن